U12 se střetli s Basketem Brno

Dvojutkání s Basketem Brno sehráli mladší minižáci v neděli dopoledne. A byla to dvě velmi povedená utkání. Velkým dílem k tomu přispěli domácí kluci a domácí palubovka. Ti první předvedli výborný výkon a i naši kompletní sestavu k utkání vyhecovali k povedeným výkonům. To druhé trochu limitovalo oba týmy v rychlosti a hbitosti. Přibilo fyzických soubojů a i tam kluci obstáli.

První utkání začali kluci přesně tak jak jsou zvyklí rychle a přímočaře na koš. Když jim domácí opláceli podobnou kartou hra se přelévala ze strany na stranu a utkání mělo spád. Většinu poločasu byli kluci zodpovědnější a přesnější s míčem a v závěru tuto převahu konečně proměnili po několika protiútocích i ve výraznější vedení. To klukům pomohlo do druhého poločasu, kde se museli vypořádat s opatrnou obranou domácích. Individuálně to bylo složité, ve spolupráci kluci více koukali než tvořili. I tak jsem dokázali ubránit, vymyslet a proměnit dost na to, aby jsme dobře hrající domácí tým porazili.

Basket Brno vs. Vlčata Žďár
42   :   59   (17:19, 22:38, 34:51)

V druhém utkání předvedli kluci podobně povedený výkon jako v tom prvním. Oproti prvnímu utkání kluci dokázali na kluzké palubovce zlepšit obranu především díky lepšímu postavení v jednotlivých situacích. Stejně jako v prvním utkání jsme museli ubránit několik šikovných hráčů z Brna. Je dobře, že toto v průběhu utkání zvládla velká skupina hráčů, která se na jejich bránění prostřídala. Kluci v tomto ukázali velkou sílu. I v obměněných pětkách dokázali kluci přizpůsobi svoji hru na útočné polovině. Nebylo to pro některé snadné, přehodit si v hlavě výhybku a místi hry 1 proti 2 - 3 využít volné spoluhráče okolo sebe. Když tohle kluci jeden od druhého postupně okoukali, přehrávali soupeře až s nečekanou lehkostí. Někteří tomu sami nevěřil (o:  Asi nejlepší úsek předvedli kluci ve 3. čtvrtině, kdy opravdu týmovým výkonem na obou stranách hřiště soupeře přehráli 20:2.

Basket Brno  vs. Vlčata Žďár
29   :   54   (14:14, 16:23, 18:43)

Termín další dvojuktání s Brnem ještě není stanoven. Jisté je, že je sehrajeme na domácí palubovce .