U12 opanovali nadregionální turnaj v Táboře

Poslední nadregionální turnaj ČBF absolvovali v sobotu mladší minižáci v Táboře. K turnaji vyjel téměř kompletní tým U12 a svoji sílu ukázal ve všech třech utkáních turnaje.

Hned první utkání turnaje proti Lokomotivě Plzeň bylo fakticky finálové (jak se později ukázalo). Utkání začal lépe náš soupeř, který jednoduchou, ale účelnou hrou 1 na 1 získal hned v úvodu několikabodové vedení. Kluci ale ukázali dobré herní myšlení, rychle zareagovali v obraně a další jednoduché koše už soupeři nedovolili. Po několikaminutovém vyrovnaném úseku v průběhu 1. čtvrtiny, začali kluci soupeře pomalu přehrávat a už v průběhu první čtvrtiny šli do vedení. Druhou čtvrtinu začala lépe Vlčata, lépe bránili a díky tomu mohli vyrážet do protiútoků a postupně své vedení navyšovali až ke 20ti bodům. Hrálo se rychle, vcelku tvrdě, ale férově. Kluci solidně bránili, ale bohužel opakovaně prohrávali na doskoku, což drželo plzeňskou „Lokotku“ ve hře. Definitivní náskok získali kluci v průběhu 3. čtvrtiny a do konce utkání už nedali soupeři šanci na obrat. Přestože byli kluci lepší ve většině činností, na doskoku (i pod naším košem) se soupeři za celé utkání nedokázali vyrovnat.

Vlčata Žďár   vs.   Lokomotiva Plzeň
71   :  36  (18:18, 34:22, 59:32)

Druhé utkání proti domácím Medvědům, nezačali kluci vůbec dobře. Problém byl především v soustředění na hru jako takovou. Úvod utkání byl plný chyb na obou stranách. Když se kluci po cca 4 minutách „srovnali,“ začali na hřišti přímo dominovat. Obrana, zisky, protiútoky, koše a během 4 minut vedli o 20 bodů. Druhá pětka zopakovala nesoustředěný vstup na hřiště, podobně jako tak první. Naštěstí to trvalo necelé dvě minuty, než se kluci srovnali a rozběhli naplno. Pak už bylo na hřišti jen jedno družstvo. V druhém poločase hráli kluci bez driblinku se snahou o týmovější pojetí. To se jim dařilo tak napůl.  Vlčata se prala především s přesností a načasováním přihrávek. I tak soupeře z Tábora i nadále přehrávali.

Medvědi Tábor    vs.    Vlčata Žďár
30  :   98    (10:37, 20:52, 22:80)

Před posledním utkáním proti Kolínu bylo zřejmé, že Vlčata mají výrazně silnější tým. Otázkou bylo, jaký výkon předvedou. Lepší úseky střídaly ty horší, když kluci na jedné straně dokázali soupeře dostat pod veliký tlak a získat spoustu míčů, aby pak spoustu míčů (asi i kvůli nižšímu soustředění) nazpátek ztratili. Ani v tomto utkání se klukům nedařilo snížit vysoký počet zkažených přihrávek a ztrát. Tak či tak, po třetím přesvědčivém vítězství vybojovali 1. místo v turnaji.

Vlčata Žďár   vs.    BC Kolín
101   :   14    (18:4, 47:10, 73:10)

Kluci v průběhu turnaje předvedli dobré i slabší úseky. Více než o samotném basketbalu byl jejich výkon o schopnosti se soustředit a hrát naplno i za rozhodnutého stavu. I v těchto chvílích se mohou zlepšovat, právě pokud se soustředí a snaží věci dělat správně. Ne vždy tomu tak bylo.

Další soutěžní utkání už bude z jiného soudku. 22.4. se utkáme v Brně na „Morendě“ s Tygry Brno o postup na MČR U12. Sérii o postup máme dobře rozehranou…. je to v našich rukách