U12 - Mladší vlčata se rozloučila výhrami

U12 Mladší vlčata se rozloučila výhrami

Mladší vlčata U12 se rozloučila s letošním rokem dvěma výhrami, které si na své konto připsala na domácí palubovce proti brněnským skokanům a BBK Blansko. Vlčata tak potvrdila roli favorita a s bilancí 10 výher a 2 porážek se drží na čele tabulky oblastního přeboru jižní Moravy.

BK Vlčata Žďár – BK Skokani Brno       67:38 (24:8,35:14,55:24)
Body: Haller, Tůma po 12, Kužela 8, Bílek, Rosecký po 6, Trávníček, Vrána, Sláma po 4, Blažíček, Vilda po 3, Růžička, Havelka po 2, Mottl 1, Víteček, Cempírek

Poslední vzájemné měření sil se skokany se rozhodovalo až v napínavé koncovce a tak jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Vlčata však do utkání vstoupila s velkým nasazením a brzy si vypracovala slibný, 10 bodový náskok, který postupně navyšovala až na poločasových 35:14. Ve stejném nasazení pokračovala vlčata i po přestávce a soustředěnou obranou dělala soupeři značné problémy. Snahou o rychlý přechod a hrou jeden proti jednomu nadále navyšovala svůj náskok a sebevědomě si došla pro vítězství. Velkou pochvalu skládáme Vaškovi, který výbornou obranou eliminoval tvůrce brněnské hry Kováře, což byl jeden z klíčových momentů utkání.

BK Vlčata Žďár – BBK Blansko   88:24 (30:4,53:13,68:15)
Body: Kužela 14, Vilda, Haller po 11, Vrána, Rosecký, Tůma po 10, Bílek 8, Trávníček 6, Růžička 4, Mottl, Sláma po 2, Blažíček, Havelka, Víteček, Cempírek

Do utkání proti Blansku nastupovala vlčata s odhodláním zvítězit a před domácími fanoušky se tak s rokem 2019 rozloučit dvěma výhrami. Znovu vynikající vstup vlčat znamenal rychlé vedení, které do poločasu narostlo až na rozdíl 40 bodů a tím bylo o průběhu utkání rozhodnuto. Houževnatého soupeře vlčata dobrým postavením a aktivním pohybem v obraně nepouštěla k zakončení a sama se rychlými přechody vrhala vstříc soupeřovu koši. Skóre tak neustále narůstalo a k vidění byla celá řada pěkných akcí. Kromě snahy o rychlý protiútok a hru jeden proti jednomu se ve hře vlčat objevovaly i náznaky o kombinaci „Hoď a běž“ a střely ze střední vzdálenosti.

Za předvedené výkony v dosavadním průběhu sezonu chceme vlčatům poděkovat a složit obrovskou pochvalu. Velmi si ceníme přístupu vlčat k tréninku, kde se pílí a snahou chtějí neustále zlepšovat a zdokonalovat v dosud nabitých dovednostech. Největší radost máme ale z toho, že se vlčata hrou baví a vytváří se skvělá parta malých baskeťáků, která je navíc podporovaná úžasnými rodiči. Vlčata, DĚKUJEME!

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda  

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.