U11 - zklamaní, potrhaní , ale se vztyčenou hlavou!

U11 - zklamaní, potrhaní , ale se vztyčenou hlavou!

2.kolo základní části OP nejmladších minižáků U11

V sobotu 13.10. jsme se poprvé v této sezoně představili před domácím publikem a ve vlčí noře na hale 2.ZŠ přivítali  družstva  z BBK Blansko a BK Skokani Brno. Obě utkání se nám bohužel nepovedla dle představ a tak jsme ze hřiště odcházeli zklamaní, potrhaní , ale se vztyčenou hlavou.

BK Vlčata Žďár – BBK Blansko        33:36 (13:9,21:18,25:32,33:36)
Body: Haller 9, Kužela 7, Rosecký 5, Trávníček, Tůma, Bílek po 4, Dokulil, Růžička, Blažíček, Vrána, Mottl, Krejčí, Víteček, Sláma

Do utkání vlčata vstoupila tak, jak jsme si řekli. Chtěli jsme soupeře aktivně napadat po celém hřišti, ihned po ztrátě či vstřeleném koši agresivně přistupovat a snažit se co nejdříve získat míč se snahou o rychlý přechod do útoku a zakončení. To vlčata splnila do puntíku a po třech rychlých nájezdech Dominika a poté i Štěpána s Lukášem svítilo v 7.min na ukazateli skóre 11:0. Zaskočení soupeři z BBK se do hry začali dostávat až po oddechovém čase trenérky Špačkové a hra se začala postupně vyrovnávat. Do poločasu jsme mohli sledovat pěkný, bojovný minibasketbal od obou družstev, kdy se na hřiště postupem dostala všechna vlčata. Ta se nadále snažila aktivně bránit a po zisku míče rychle přecházet do protiútoků. Poločasové skóre se tak zastavilo na 21:18. Bohužel nástupem do druhého poločasu vlčata vypadla úplně z role. Jako by nám došel dech, přestali jsme běhat, být aktivní, nechávali se objíždět jeden proti jednomu, neustále jsme byli o krok pozadu, nebyli jsme schopni doskočit míč, předriblovat hřiště, najet do koše, přihrát si. BBK toho maximálně využilo a v třetím dějství smetlo vlčata poměrem 4:14. Přesto se ale vlčata nevzdala, znovu se nadechla, začala se rvát, získávat balony a nájezdy pod koš postupně ukrajovat z náskoku soupeře. Od 25. do 32.min už to byla jenom vlčata, která skórovala a šňůrou 8 b. v řadě se dokázala přiblížit až na dostřel 3 b. Více již ale bohužel nestihla. Nezbývalo tak soupeři pogratulovat k výhře a litovat výpadku ve třetí části.

BK Vlčata Žďár – BK Skokani Brno     54:77 (11:20,25:39,41:64,54:77)
Body: Tůma 14, Rosecký 13, Haller 8, Vrána 5, Růžička 4, Bílek, Mottl, Sláma, Krejčí,  Trávníček 2, Víteček, Blažíček, Dokulil, Kužela

V druhém utkání proti skokanům, kteří si poradili s Blanskem (71:40), jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Nebyla by to ale vlčata, která se jako první začala zakousávat do skokanů a opět vytaženou obranou po celém hřišti nutila soupeře k ztrátám a snažila se agresivně najíždět do koše. V 5.min za stavu 10:7 tak vlčata donutila hostujícího trenéra Kováře sáhnout k oddechovému času. Od toho času skokani převzali otěže utkání pevně do svých rukou a ještě v první části díky maximální snaze o zisk míče a velmi rychlým přechodem na útočnou polovinu utekli vlčatům na rozdíl 9 bodů. Tato velmi aktivní hra zdobila skokany po celý průběh utkání a svůj náskok neustále navyšovali. Vlčata hrála ovšem velmi sympaticky. I přes neustále se navyšující rozdíl ve skóre neskládala zbraně, bojovala, rvala se, snažila se být aktivní v obraně a rychle přecházet na soupeřovu polovinu. Skokanům gratulujeme k výhře i za předvedený výkon, který zdobil skvělý přehled na hřišti hráče č.8 Kováře, v obraně maximální snaha získat ihned míč a velmi rychlý přechod do útoku.

Všechna vlčata chválíme za nasazení, bojovnost a předvedené výkony. Některá se s basketbalem teprve seznamují  a potřebují sbírat zkušenosti a odehrát co nejvíce takovýchto utkání. Zvláště nasazení a přístup, který jsme mohli vidět u skokanů, by jim mohl býti příkladem.    

Trenéři Rosecký a  Sedlák

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.