U11 - Velký boj a nové zkušenosti

Další, tentokrát předvánoční, turnaj mají za sebou nejmenší Vlčata z týmu U11. V Podolí u Brna se utkali s týmy Basket Brno a Podolí Brno. Přestože kluci na turnaj vyrazili bez spousty jejich kamarádů a spoluhráčů v 10ti hráčích, dokázali v jednom utkání zvítězit a v druhém si připsali první letošní porážku, která přišla v neskutečném dramatu po obrovském boji. 

K prvnímu utkání nastoupili kluci proti Basketu Brno. Náš soupeř ve svých řadách několik šikovných kluků, i přesto dokázali kluci svoje soupeře od začátku přehrávat. Bylo především díky velmi dobré osobní obraně po celém hřišti, ve které se kluci hodně zlepšili, a to i mladší kluci z basketbalové přípravky. Na obrané polovině jsme tak téměř neměli slabinu a po ziscích míče mohli kluci vyrážet do rychlých protiútoků. 

Zakončení v pohybu, v rychlosti a pod tlakem soupeře se ovšem klukům tentokrát nedařilo, třeba tak jak při posledním turnaji. Byla to pro kluky zkušenost a spoust z nich si už v průběhu utkání uvědomovala, že na tom budou muset zamakat v trénincích. Přesto jsem v utkání zvítězili výrazným rozdílem.  

Vlčata Žďár  vs.   Basket Brno
74   :    36   (42 : 26)

Druhé utkání proti domácímu Podolí přineslo nevídané drama. Od začátku do konce se hrálo v neskutečném tempu s obrovským zápalem od obou týmů (a všech trenérů). V průběhu utkání vlastně žádný tým nevedl více než o 4 body!!! Takto vyrovnané utkání zažívala spousta vlčat poprvé a bylo to na nich znát. Kombinace začínající únavy, nervozity a bojujícího soupeře přinesla velké emoce, chyby a někdy i zmatky. Na druhou stranu všichni kluci z týmu bojovali a snažili, jak mohli a uměli, aby v utkání vybojovali cenné vítězství. Zatímco kluci dokázali soupeře přehrát spíše díky dobré hře s míčem a spolupráci, domácí nás přehrávali jednoduchými výběhy za naši obranu. Na tyto záběhy jsme bohužel jako tým nedokázali v průběhu celého utkání najít účinnou protizbraň, a tak o všem rozhodovaly až poslední sekundy utkání.

Dvě minuty před koncem bylo skóre vyrovnanné na 47:47, pak jsme šli do vedení 49:47 a neproměnili extra trestný hod po faulu při střelbě. Soupeř následně proměnil pouze 1 TH - 49:48 pro Vlčata. Následoval náš neúspěšný útok a rychlý protiútok soupeře zastavený faulem. Vybojovaný míč po TH znamenal další útok pro Vlčata ovšem zakončený neúspěšně a 20 sekund před koncem se na náš koš valil další protiútok. Kluci ještě dokázali soupeř zastavit vypíchnutím míče a domácí tým si tak 8 sekund před koncem vyžádal time out. Na upozornění pomocných rozhodčích musel v jeho průběhu pro 5. faul ze hry odstoupit Eric. Nepříjemnost, ovšem podle pravidel, a tak posledních 8 sekund museli kluci zvládnout pouze ve čtyřech. Po dalším přímočarém seběhu ke koši, který se nám nepodařilo pokrýt se domácí dostali do jednobodového vedení. Time out pro Vlčata. Naše odpověď mohla přijít po v posledních sekundách utkání. Kluci si i proti pěti obráncům dokázali naběhnout a vyhodit tak jak jsme se domluvili, bohužel už ale nedokázali úspěšně zakončit..... Domácí vyhráli o bod a my jsme prožívali velké zklamání po velké bitvě. 

Renocar Podolí   vs.    Vlčata Žďár
50  :  49     (27:26)

I přesto, že kluci už měli v nohách dvě utkání bez možnosti střídání, což bylo především v závěru čtvrtin znát, snažili se společně vybojovat vítězství až do konce. Velký palec nahoru pak zaslouží za to, jak se s porážkou vypořádali - hlavy nahoře, plácnutí se spoluhráči, gratulace soupeři a pak i společná fotka s domácím týmem. Velký tým zvládne i těžké porážky se ctí - Super kluci!!!

Z utkání si kromě jiného odvážíme několik nových a velmi cenných zkušeností, a to jak ze hry (obrana náběhu při vyhození, doskakování atd.), tak i z pravidel (5 faulů, pravidla střídání, time outy atd.). Určitě se nám tyto nově nabité zkušenosti budou hodit v dalších utkáních. Ty sehraje tým U11v lednu (29.1.) na domácí palubovce. Shodou okolností přivítáme naše sobotní soupeře z Podolí. Ještě před tím se, ale kluci z přípravky U10 představí už 9.1. v neděli, na domácím turnaji