U11 - společně se učíme, společně se bavíme

Další turnaj odehráli v sobotu nejmladší minižáci v Brně. Drobné nachlazení nedovolilo některým klukům odjet, což znamenalo místo pro mladší kluky z přípravky. Ti svoji, často první příležitost využili naplno. V Brně jsme odehráli dvě utkání a v obou předvedli kluci spoustu pěkných akci, obraných zákroků a společně si užívali radost ze hry. Starší kluci plnili v průběhu obou utkání rolí lídrů, dávali body, přihrávali, organizovali hru, ale současně poradili svým mladším spoluhráčům v obraně nebo po utkání s cvičením při péči o tělo.  Mladší kluci pak nasávali každou minutu nové zkušenosti a zážitky a hlavně, když bylo potřeba, tak na hřišti bojovali tak, jak to vlčata v každém utkání dělají...... A rodiče co s námi do Brna vyrazili nám na oplátku fandili. Snad si i oni užili zábavné dopoledne v "euroligové Rosničce". 

Vlčata Žďár   vs.   Basket Brno
92   :   17  (43:11)
Kluky z Basketu Brno a současně i vlastního trenéra zaskočila vlčata perfektním vstupem do utkání. Koš z prvního protiútoku, přistoupením k hráčům, skvělá obrana, další koš z protiútoku a tak několikrát dokola. Výborné soustředění a zápal pro hru hned od prvních minut znamenal pevnou kontrolu na průběhem utkání. Nejen, že kluci perfekně začali, ale po většinu utkání nepolevili ani v bojovnosti ani v soustředění a zaslouženě si užili utkání i výhru. 

Skokani Brno   vs.   Vlčata Žďár
33   :   90   (21:52)
Podobně jako v prvním utkání, tak i v tom druhém kluci pozorně přistupovali k hráčům a bránili po celém hřišti. I kluci ze Skokanů, ale měli ve svém týmu několik šikovných hráčů a nejednou nás dokázali přehrát. Na náš týmový výkon to ale nestačilo. Když už jsme nějaký koš dostali, během několik vteřin jsme zakončovali na druhé straně naši akci z protiútoku. K rychlosti a bojovnosti přidali kluci i větší zodpovědnost s míčem při přihrávání a týmovou hrou bavili sebe, rodiče a nutno doplnit, že i trenéra. Když i v tomto utkání vstřelili první koše kluci z přípravky a byli za to po zásluze ocenění uznáním od kapitána nebo jeho asistentů, bylo v sobotu v Brně pro vlčata vše tak, jak má být.

Co si budem povídat, Bylo to dobré!  .... a k tomu pár fotek z utkání ve fotogalerii níže, aby jste si udělali obrázek.