U11 - první utkání, první vítězství, první koše

První utkání v sezóně, pro některé pak první utkání v životě a hned první vítězství a první koše. I tak by se dal krátce popsat nedělní turnaj v Hluku u Uherského Hradiště, kam vyjeli nejmladší minižáci. Kluci ročníku 2011 a 2012 se spolu potkali v utkání poprvé a hned z toho byla dvě vítězství. Všichni totiž táhli za jeden provaz, navzájem si pomohli a poradili a při hře se řídili stejnými pravidly – bojovnost, rychlost, poctivá obrana po celém hřišti a snaha o rychlý protiútok po každém zisku míče.

Vlčata Žďár   vs.   TJ Jiskra Kyjova
74   :   33  (26:4, 42:11, 54:23)

V prvním utkání jsem se utkali s nemladšími minižáky a minižákyněmi z Kyjova. Soupeře z tradičního klubu na jižní moravě, jsme zaskočili svojí dravostí a přímočarostí a hned od úvodu jsem si šli za prvním vítězstvím. Více než o výsledek jsem se tak zajímali o zlepšování naší hry a to především v obraně hráčů s míčem i bez a v pozornosti na hřišti. To se více či méně dařilo i při zapojení všech 13ti hráčů a kluci mohli slavit první vítězství.

TJ Sparta Hluk   vs.   Vlčata Žďár
6   :   71   (2:21, 4:43, 6:59)

Druhé utkání proti domácímu Spartaku Hluk probíhalo podobně tomu prvnímu s Kyjovem. Od začátku jsem na soupeři zatlačili a každou chybu jsem se snažili využít k rychlému zakončení. Ne vždy se nám to dařilo a kluci si vyzkoušeli, že rychlost v utkání je ještě větší než v tréninku. I v tomto utkání jsme se snažili zlepšovat soustředění na obranu a přistupování k hráčům po koši nebo ztrátě míče. Pro všechny kluky to byla spoustu nových zkušeností a impulsů do dalších tréninků.  

Úspěšný turnaj jsme zakončili týmovým protažením po dvou po sobě jdoucích utkáních a samozřejmě sprchou před cestou domů. I toto je součástí basketbalových turnajů. A i toto bylo pro některé kluky nové…. Cestou domu (bez mobilních telefonů a tabletů) si kluci zahráli několik her, zazpívali a někteří vydanou energii dočerpávali spánkem.