U11 – první turnaj na výbornou

Velmi povedený turnaj sehráli v sobotu v Blansku nejmladší minižáci. Kluci se na utkání moc těšili a když se začalo hrát, hráli s velkým zaujetím a bojovností. V obou utkání skvěle bránili, vyráželi do protiútoků a ukázali minižákovský basketbal jak „z učebnice“. Skvěle se jim podařilo do utkání přenést to, co se snažíme zlepšovat v tréninku. Za obě utkání zaslouží palec nahoru.

Parádní vstup do utkání a vlastně skvělá první polovina utkání s Brnem ukázala sílu vlčí smečky nejmladších minižáků. Vlčata na soupeře přímo vlétla a v prvním poločase nedala klukům a holkám z Brna ani na chvíli vydechnout. Pozornost a aktivita v obraně byla příkladná a stejně tak rychlost v protiútoku. A tak jsme až nečekaně, ale zaslouženě za první půli dominovali a hlavně obdrželi pouze jeden bod! Wow….

I v druhé půli pokračovali kluci ve velmi dobrém výkonu. Obrana, protiútoky přečíslení v několika hráčích.... opravdu povedené utkání. Radost a dobrý pocit ze hry a celého utkání byla zcela na místě.

Basket Brno   vs.   Vlčata Žďár
8   :   90   (1:22, 1:41, 4:65)

 V druhém utkání proti domácímu BBK nás čekal o poznání vyhranější soupeř. Ale nejen, že se toho kluci nezalekli i proti domácím předváděli výbornou hru plnou protiútoků a odvahy v zakončení. Samozřejmostí byla poctivost v obraně šikovných kluků a holek z Blanska. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a to bylo výhodou pro naše vlčata, která se průběžně střídala a i druhém utkání byla dravější než soupeř. Druhé sobotní vítězství bylo stejně zasloužené jako to první. Velkým bonusem a příslibem do dalších utkání je fakt, že se v útoku dokázalo prosadit všech třináct kluků, kteří k utkání nastoupili. Super.

BBK Blansko   vs.   Vlčata Žďár
25   :     64   (5:15, 9:34, 21:48)

Dobrý pocit z utkání umocnila i podpora z hlediště, kdy nám fandila početná skupina fanoušků. Děkujeme
Foto: Radomíra Sedmíková