U11 - povedená sobota ve vlčím doupěti

Sobotní dopoledne patřilo v klubové hale nejmladším minižákům. Svým turnajem začali dvoudenní maraton minibasketbalu, kdy se v našem "vlčím doupěti" postupně představili kluci U11, holky U13, kluci U13 a holky U11. Sobotní start se klukům z nejmladších minižáků povedl a po dobrých výkonech si připsali dvě výhry. 

V prvním utkání nastoupili kluci proti klukům a holkám z Podolí. Sokolíci z Podolí jsou vždy nepříjemným soupeřem, ale tentokrát na byli na vlčata krátcí. Kluci hráli hned o začátku utkání velmi dobře v obraně a už od prvních minut vedli o pár bodů. Hra byla vyrovnaná v průběhu celého prvního poločasu, když oba týmy brzdili časté technické přestupky, nejčastěji kroky. Kluci se ale dokázali vyrovnat i s tímto přísným metrem rozhodčích a díky soustředěné a bojovné hře svoje vedení postupně navyšovali. Škoda závěru první půle, kdy soupeři využili několik zaváhání v obraně a na doskoku a naše vedení snížil. 
Druhý poločas v úvodu kluci trošku zaspali, dvě tři chybky s míčem a rázem bylo skoro vyrovnáno. I tuto těžkou situaci ale kluci zvládli a na soupeřovo sníženi odpověděli 12ti body v řadě. Znovu chytli svůj rytmus, začali ještě o trochu aktivněji než prvním poločase postupně soupeřům z Podolí definitivně odskočili. Ve velmi pohledném utkání této věkové kategorie předvedli kluci týmový výkon a všech 14 hráčů, kteří k utkání nastoupili zaslouží pochvalu za svůj přístup a hru. 

Vlčata Žďár   vs.   Renocar Podolí 
71   :    46     ( 15:10, 32:24, 53:36)


Druhé utkání sehráli kluci proti týmu z Dubňan. Na obou týmech se v úvodu projevilo, že v hale už strávili nějaký čas. Dubňany hráli druhé utkání a byli v tempu, Vlčata "blbnuli" už hodinu a půl na malé ploše.... a podle toho to také vypadalo. První čtvrtinu kluci naprosto nezvládli a dostali za ni patřičně vyčiněno.  Bylo potřeba si srovnat hlavy a soustředit se na hru, bojovat, běhat, bránit. Když tohle kluci zvládli, začali soupeře z Dubňan přehrávat týmovou hrou. Pravda, v některých sitaucích mohli být ještě důraznější, ale aspoň v obraně do protiútoku se naše hra od druhé čtvrtiny zlepšila. Další průběhu utkání byl už jednoznačný. Velkým pozitivem bylo, že se do hry aktivně i bodově zapojili i kluci z přípravky a a každý příspěl na jedné či druhé straně hřiště k našemu výraznému vítězství. Jen ten začátek utkání, ..... snad si z toho kluci vezmou ponaučení do dalších utkání.

Vlčata Žďár   vs.   Basketbal Dubňany 
104   :    28     (12:16, 51:16, 80:26)