U11 nekompletní, ale úspěšní

S těžkou situací se museli v sobotu vypořádat nejmladší minižáci. Nachlazení, nemoci, zranění a další důvody zúžili jejich sestavu pro utkání na pouhých 9 hráčů. Ani to je ale nazastavilo v cestě k dalšímu turnaji a k zisku dvou další vítězství ve dvou poměrně vyrovnaných utkáních na palubovce v Uherském Brodu.

V prvním utkání nezačali kluci moc dobře. Domácí kluci a holky začali velmi aktivně a klukům chvíli trvalo, než se rozkoukali. Současně si také museli na hřišti zvyknout na nové role, přeci jen chybělo spoustu kluků ročníku 2012 a tak bylo více zodpovědnosti i na klucích trénujících v přípravce. Když si kluci uvědomili, že je to opravdu na nich, že jim nikdo další nepomůže, začali hrát s tou správnou energií a převzali v utkání iniciativu. Už v průběhu druhé čtvrtiny se dostali do vedení, i když ne moc výrazného. V druhém poločase byla hra i nadále vcelku vyrovnaná. Kluci ale v jejím průběhu, i díky lepší obraně a protiútokům dokázali držet zhruba desetibodové vedení. Hlavně ale byli výrazně aktivnější jako tým a i díky tomu v utkání zaslouženě zvítězili. Škoda, že někteří z nich, kteří dostali výrazně větší prostor na hřišti svoji šanci využili jen z části.

Spartak Uherský Brod  vs. Vlčata Žďár
41   :  55  (15:14, 23:31, 35:48)

Úkol do druhého utkání byl vcelku jasný. Začít pozorně a aktivně v obraně hned od prvních minut a hrát s větší odvahou. To platilo především pro některé kluky z přípravky. To první se klukům společně povedlo a hned od prvních minut to byli tentokrát oni, kdo udával tempo utkání. Druhý úkol se dařilo naplnit jen některým, vesměs v obraně. Ale i to bylo zlepšení proti prvnímu utkání. V poločase bylo naše vedení 14ti bodové, ale faktem bylo, že kluci měli utkání pevně v rukách. S postupujícím časem doházela energie paradoxně početnějšímu týmu domácích a i kluci, kteří za U11 tak často nehrají začali konečně předvádět něco ze svého sportovního a basketbalového umu. Opravdu konečně, protože to trvalo skoro dvě utkání, než setřásli nervozitu nebo přehnané obavy a začali hrát. Ale jak se říká, lepší pozdě než později.

 BK Spartak Uherský Brod   vs. Vlčata Žďár
41   :    69    (13:23, 21:35, 35:45)

Kluci si v průběhu dvou po sobě jdoucích utkání museli opravdu máknout a vypořádat se s náročnou situací. Společně to ale zvládli. Někteří se na hřišti rozkoukávali déle, než by museli, ale nakonec to zvládli a nasbírali spoustu nových zkušeností.