U11 - 1.kolo základní části OP

1.kolo základní části

V neděli 30.9.2018 se naše družstvo nejmladších vlčat U11 zúčastnilo 1. kola základní části OP v Podolí u Brna. Soupeřem vlčat bylo nejprve družstvo brněnských JBC a poté domácí družstvo SK Renocar Podolí.

BK Vlčata Žďár – JBC Brno  50:45 (14:16,31:27,44:34,50:45)

Do začátku utkání s JBC jsme vstoupili velmi dobře, brzy se nám podařilo skórovat, proměňovali jsme nájezdy do koše  a z vlčat spadla počáteční nervozita. Výsledkem bylo po odehraných 4 minutách vedení 12:8. Bohužel nepozornosti v obraně, zejména při vyhazování soupeře z autu a nepřesnost přihrávek nás stálo vedení po 1. čtvrtině. V druhé části  jsme se ale velmi rychle vrátili k pečlivé obraně, začali jsme se soustředit na správné postavení v obraně, zpřesnili jsme přihrávky, začali utíkat  a po zisku míče se prosazovat rychlými protiútoky. Poločasové skóre se tak zastavilo na 31:27 v náš prospěch.  Třetí čtvrtina v celém utkání nám vyšla ze všech nejlépe. Obrovská bojovnost, agresivní obrana, zlepšené doskakování a okamžitý přechod do rychlého protiútoku nám vyneslo 10b. vedení. Bohužel jsme si asi začali myslet, že máme utkání pod kontrolou, přestali jsme se soupeřem běhat, soustředit se na hru, lajdácky zahazovali jednoduché přihrávky, čehož soupeř v 4. čtvrtině velmi rychle využil k snížení náskoku na 5b. Blíže se přiblížit už se JBC ale naštěstí nepodařilo a tak jsme utkání dovedli k prvnímu letošnímu vítězství 50:45.

Body: Rosecký 14, Tůma 11, Haller 7, Víteček 5, Kužela, Sláma, Bílek po 4, Trávníček 1, Dokulil, Růžička, Blažíček, Vrána, Cempírek

SK Renocar Podolí - BK Vlčata Žďár   65:62 (18:14,35:34,47:40,61:61,65:62)

Do druhého utkání proti domácímu soupeři z Podolí , který ve vzájemném vyrovnaném  utkání s JBC zvítězil, naše vlčata vstoupila s odhodláním vyhrát. Skvělý nástup vlčat do utkání(2:6,6:14)  Renocar trochu zaskočil, nicméně domácí tým, zejména pod taktovkou skvěle hrajícího Petra Tuřína, rozjeté vlčata s přibývajícím časem přibrzdil a převzal taktovku nad první čtvrtinou 18:14. V 2. čtvrtině jsme dobrou obranou po celém hřišti, rychlým přechodem z obranné na útočnou polovinu a snahou prosadit se nájezdem jeden proti jednomu drželi soupeře na dostřel a v závěru agresivními průniky zakončenými dvojtakty stáhli domácí tým na rozdíl pouhého 1 bodu. Bohužel 3. část, kdy se nám nedařilo bránit výborně hrajícího, již zmiňovaného hráče Tuřína (11 z 12b), byla jednoznačně pod taktovkou domácích. V této fázi hry se zdálo, že se utkání láme ve prospěch domácích, vlčata ovšem nesložili zbraně a obrovskou bojovností čtvrtinu dohráli ještě s příznivým  rozdílem 7.b. S nástupem do poslední čtvrtiny(27.min 53:44) nic nenasvědčovalo tomu, že se utkání blíží do vyrovnané koncovky. Od 28.min se nabuzená vlčata zakousli do soupeře, agresivní celoplošnou obranou začali dostávat domácí pod tlak a nutit ke ztrátám. Toho jsme skvěle využili, začali nebojácně najíždět do koše a výsledkem bylo v 30min. skóre 59:61. V posledních 2.min, po neproměněných příležitostech na obou stranách, to byl opravdový boj se vším všudy. Vlčatům se podařilo vyrovnat na 61:61 a v posledních 3 vteřinách jsme dokonce mohli po samostatném neproměněném nájezdu utkání vyhrát. Po nerozhodném výsledku následovalo 3min. prodloužení, kdy vlci i domácí neskutečně bojovali o každý míč, se štěstí nakonec přiklonilo na stranu domácích.

Body: Rosecký 18, Kužela 10, Haller 8, Bílek 6, Trávníček 5, Růžička, Víteček po 4, Vrána 3, Sláma, Blažíček po 2, Dokulil, Tůma, Cempírek

Všichni hráči si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony a zejména za bojovnost a odhodlání, které jsou vlkům vlastní. Zvláště pak za utkání s domácím Podolím, kdy vlci nesložili zbraně a obrovskou snahou a bojovností dostáli svého jména.

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda