Týmový výkon ženy dovedl k dalšímu vítězství

Ženy: 2. liga žen - 2023/24
O tomto víkendu zápolily žďárské ženy před domácím publikem proti dvěma různým ostravským týmům. V sobotu se utkaly s Basketem Ostrava a v neděli se SBŠ Ostravou B.

BK VLČICE ŽĎÁR - BASKET OSTRAVA 72:81 (18:15, 29:38, 54:58)
Před příjemně zaplněnou halou na 2.ZŠ jsme do večerního sobotního utkání proti celkově obměněnému a omlazenému celku z Ostravy vstoupily velmi dobře. První čtvrtinu zdobila hezká spolupráce všech hráček na hřišti v útoku i v obraně. Chodily jsme doskakovat a přechod na útočnou polovinu byl velmi rychlý. Ve druhé čtvrtce se však vytratila bojovnost a přestaly jsme hrát kolektivně. Soupeřky proměňovaly těžké trojkové střely, ke kterým se dostávaly šikovnými výhozy po nájezdech do bedny, a vytvořily si náskok. 
Prokletí třetích čtvrtin nás tentokrát nedostalo a ve třetí části zápasu jsme se zvedly a dotáhly se na rozdíl pouhých tří bodů především díky zlepšené obraně. V závěru jsme se ale snažily všechno urvat jednotlivě, z čeho plynulo mnoho zbytečných ztrát, a náskok Ostravanek z druhé čtvrtky už jsme stáhnout nedokázaly. Ničemu nepomohlo ani nesportovní chování a sprosté výkřiky z tribuny ze strany ostravských fanoušků, od čehož se dá velmi těžko adaptovat v návalu basketbalových emocí. 
Body: Pošvicová Monika 26, Gregarová Kateřina 13, Jurašek Andrea 10, Kazdová Tereza 6, Kalábová Anna 5, Stočková Věra 4, Lacinová Kristýna 4, Kuhnová Barbora 4, Ganzwohlová Hana
Fauly: 28:20
Trestné hody: 26/19 - 28/18
Trojky: 3:9

BK VLČICE ŽĎÁR - SBŠ OSTRAVA B 71:50 (20:19, 31:30, 54:45)
Zatímco v sobotu výsledek pohřbil náš nekolektivní výkon, v neděli jsme předvedly pravý opak. Od začátku se hrál rychlý basket, podobně jako v sobotu. Sbíraly jsme cenné útočné i obranné doskoky a nepouštěly protihráčky do žádných snadných pozic.
V poločase bylo skóre ještě vyrovnané a bodově velmi střídmé. To bylo zapříčiněno dobrou obranou na obou stranách. Ostravanky na nás nasadily zónovou obranu, na kterou Žďár obecně po dlouhá léta hledá správný recept. Nenechaly jsme se tím však příliš rozhodit, využily jsme výhodu znalosti domácí palubovky a nebály se střílet. To, že jsme v tuto chvíli udržely nervy na uzdě a nepřestaly hrát spolu, rozhodlo celé utkání.
V druhé půlce soupeřkám odešlo střelecké štěstí a díky naší poctivé osobní obraně jsme získávaly mnoho míčů a proměňovaly nájezdy z rychlých protiútoků nebo z nich alespoň těžily trestné hody. Rázem jsme odskočily na rozdíl devíti bodů. V poslední čtvrtině jsme Ostravankám navíc dovolily pouhých pět bodů, zatímco jsme jich 17 nasázely, a tak si odnášíme druhé vysoké vítězství. 
Body: Stočková Věra 10, Jurašek Andrea 10, Lacinová Kristýna 8, Ganzwohlová Hana 8, Pošvicová Monika 8, Kuhnová Barbora 7, Gregarová Kateřina 6, Čechová Eliška 6, Kazdová Tereza 6, Kalábová Anna 2
Fauly: 19:16
Trestné hody: 20/13 - 11/8
Trojky: 6:6

Za bojovnost a kolektivní hru, která zdobila nedělní utkání, míří pochvala všem žďárským ženám, které těší, že před domácí kulisou berou další výhru. Diváky tímto zveme na následující klání, tentokrát až za 14 dní na tzv. dvojičku:
9.12. vs. SK Renocar Podolí venku
10.12. vs. SK Renocar Podolí doma

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil