TUBANAK 2021 - U14

TUBANAK 2021 - U14

POZOR! Vlčata zpět ve hře! Po dlouhé přestávce zaviněné pandemií koronaviru se naše vlčata konečně opět hlásí o slovo. V rámci přípravy na blížící se start ligových soutěží mladších žáků U14 se žďárská vlčata představila na oblíbeném turnaji basketbalových nadějí v Kyjově. Bohužel se do turnaje kromě žďárských vlčat a domácí Jiskry přihlásili pouze kluci z BK Klatov, takže se turnaj odehrál ve vzájemných duelech těchto tří týmů. Na úvod se natěšená vlčata v páteční podvečer a v sobotním ránu střetla s kluky z BK Klatovy a nestačila, včetně mě, zírat. Klatovští kluci pod taktovkou velezkušeného trenéra Svojanovského předváděli, troufnu si tvrdit, velmi svěží, dynamický a zdravě agresivní žákovský basketbal, který se nezaujatému divákovi prostě musel líbit. V obou utkáních dokázala vlčata v úvodních čtvrtinách držet krok, bohužel pod neustálým tlakem klatovské obrany postupně začala ztrácet a v obou utkáních výrazně podlehla. Co dodat: kluci z Klatov jsou na hřišti vážně hustý a bude zajímavé sledovat, jak si povedou v žákovské lize. Sice nám nařezali ????, ale pro vlčata je to obrovská zkušenost vidět špičkový tým žákovské kategorie v akci a impulz do další práce. Takže super zážitek a snad se s kluky z Klatov znovu brzy opět uvidíme a poměříme síly. Další tři utkání turnaje odehrála vlčata proti domácí Jiskře a připsala si dvě výhry a jednu porážku. Kluci z Kyjova jsou bohužel po pandemii oslabeni o některé hráče z ročníku 2008, kteří se již k basketbalu nevrátili, i tak jsou ale pro vlčata více jak vyrovnaným a skvělým soupeřem, od kterého se máme co učit.  To také dokázali ve druhém vzájemném utkání, ve kterém po dohodě trenérů dostali příležitost méně vytížení hráči (u kyjovských zejména kluci ročníku 2009), které zaslouženě vyhráli. I domácím moc děkujeme za super zápasy a hlavně skvělý zážitek ze hry.

Vlčata za nasazení a přístup musím velmi pochválit a myslím, že jsme si turnaj všichni skvěle užili… první minuty, první body a první herní zkušenosti pro Marka s Matym, kteří to zvládli na jedničku… skvělé výkony 2009tek Ady s Rosim… obrovské nasazení a herní zápal Vojty s Peťou….skvělé nedělní představení Vény…. nasazení, odvaha a zápal pro hru Lukášů, Štěpy a  Matyáše…bojovnost pod oběma koši Davči, Pájy a Jonáše…. Super kluci, skvělá práce a jedeme dál!

BK Klatovy  -  BK Vlčata Žďár               60:28   (11:9,34:14,50:18)
BK Klatovy  -  BK Vlčata Žďár               74:19   (10:10,27:14,49:16)
TJ Jiskra Kyjov  -  BK Vlčata Žďár          31:48  (5:13,15:23,28:29)
BK Vlčata Žďár  -  TJ Jiskra Kyjov          25:39  (4:9,13:20,19:33)
TJ Jiskra Kyjov  -  BK Vlčata Žďár          34:60  (7:18,16:24,27:44)

Body: Čech 50, Rosecký 22, Vrána 18, Bílek 17, Krčmář, Blažíček po 14, Havelka 12, Sláma, Mottl po 9, Tůma 7, Svoboda, Horák, Cempírek, Zálešák po 2                           

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.