STREETBALL Žďár 2024 ... it´s ON ... r u IN

STREETBALL ŽĎÁR - 17. ročník turnaje se blíží a i letos přinášíme nějaké novinky, divoké karty atd. První novinkou je samotný termín, kterým je SOBOTA 1.6. - Den Dětí. O dalších si přečtěte níže.    

 Letošní ročník turnaje probíhá ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací v rámci projektu Streetball-mania.cz . Současně je turnaj také zařazen jako jeden z kvalifikačních turnajů do oficiálního kalendáře 3X3 Chance tour ČBF. Úspěšné týmy ze Streetball Žďár 2024 mají možnost startu ve Finále Českého poháru České Streetbalové Federace nebo účasti ve finále 3x3 Chance tour ČBF. Novinkou letošního turnaje je divoká karta na LiteQuest turnaj FIBA 3x3 v Humpolci (CZE). O udělení WildCard rozhoduje po skončení turnaje organizátor.

Již loni byl turnaj oficiálně zařazení do kalendáře FIBA 3x3 a stejně jako loni je pro účast v turnaji ve všech kategoriích (neplatí pro U10) požadavek na hráče. Tím je aktivní hráčský profilu FIBA 3x3. Účastníci loňského turnaje mají už hráčské profily mají vytvořené. Pro nové hráče pak doplňujeme, že aktivace hráčského profilu trvá cca. 3 minuty a má pouze 2 kroky. Týmy, jejichž hráči budou mít v době sobotního uzavření registrace aktivní hráčské profily FIBA 3x3 mohou požadovat 50% slevu při platbě startovného do turnaje!!!

KATEGORIE:

  • MUŽI 18+ (roč. 2005 a starší)
  • ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2009 a starší)
  • JUNIOŘI 15–18 (roč. 2009 a mladší)
  • ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 15let (kluci a holky roč. 2009 a mladší)
  • MINIBASKET U12- MIX (kluci a holky roč. 2012 a mladší)
  • BABYBASKET U10 - MIX (kluci a holky roč. 2014 a mladší)

Registrace týmů probíhá do páteční půlnoci (31.5.) na play.fiba3x3.com, pomocí on-line přihlášky nebo e-mailem 
... vice k registraci a přihlášení zde ... 

Turnaj je určen pro širokou veřejnost se zaměřením především na dětské a mládežnické kategorie. Tyto jsou vypisovány dle věku a ve vyšších věkových kategoriích i dle pohlaví. Horní věková hranice není omezena.

Součástí turnaje jsou i individuální dovednostní soutěže jednotlivců, např. střelba trojek (pro děti šestek), smečování..... Pořadatelé připravují i drobné aktivity a soutěže pro malé děti, které se turnaje s ohledem na věk nemohou účastnit.

Turnaj Streetball Žďár 2024 proběhne za každého počasí – tradičně a ideálně na venkovních hřištích (blacktop, tartan) u klubové basketbalové haly  - Komenského 4.  
V případě špatného počasí se turnaj uskuteční na vnitřních hřištích klubové haly .... a tradiční účastníci si pro případnou hru na vnitřních hřiští samozřejme vozí halovou obuv.

Prezence již přihlášených týmů bude probíhat v neděli od 900 hod a ukončena bude v 1000 hod. Následovat bude rozlosování turnaje a start prvního kola je plánován na 1030 hod. Hraje se podle platný pravidel Streetball-manie ČSF, která jsou k dispozici na webu www.streetball-mania.cz.

Ve smíšených kategoriích MiniBasket (2012 a mladší) a BabyBasket (2014 a mladší) se bude hrát na snížené minižákovské koše. Od žákovských kategorií U15 (2009 a mladší) se pak hraje na koše regulérní výšky. 

Stejně jako každý rok se všichni kdo na turnaj dorazí, mohou těšit na pohodovou atmosféru, hudbu a zábavu i mimo basketbalové kurty. V průběhu turnaje je pro hráče, hráčky fanoušky a rodiče zajištěno občerstvení z grilu. 

PARTNEŘI TURNAJE