STREETBALL Žďár 2023 se Streetball-mania.cz a FIBA 3x3

V roce 2023 připravujeme již 16. ročník turnaje STREETBALL ŽĎÁR,  přestože termín zůstal naprosto stejný jako loni 11.6. - NEDĚLE, podobně jako v každém roce přinášíme i letos novinky především pro hráče a hráčky. 

 Letošní ročník turnaje probíhá ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací v rámci projektu Streetball-mania.cz . Současně je turnaj také zařazen jako jeden z kvalifikačních turnajů do oficiálního kalendáře 3X3 Chance tour ČBF a  Dětská 3x3 tour. Úspěšné týmy ze Streetball Žďár 2023 mají možnost startu ve Finále Českého poháru České Streetbalové Federace nebo účasti v turnajích 3x3 Chance tour ČBF nebo Dětské 3x3 tour.

S novinkou letošního turnaje, kterou je zařazení turnaje do kalendáře FIBA 3x3 přichází i jeden extra požadavek na hráče. Je jím aktivace hráčského profilu FIBA 3x3. Aktivace hráčského profilu trvá cca. 3 minuty a má pouze 2 kroky. Týmy, jejichž hráči budou mít v době sobotního uzavření registrace aktivní hráčské profily FIBA 3x3 mohou požadovat 50% slevu při platbě startovného do turnaje!!!

KATEGORIE:

  • MUŽI 18+ (roč. 2004 a starší)
  • ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2008 a starší)
  • JUNIOŘI 15–18 (roč. 2005 a mladší)
  • ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 14 let (kluci a holky roč. 2009 a mladší)
  • MINIBASKET U12- MIX (kluci a holky roč. 2011 a mladší)
  • BABYBASKET U10 - MIX (kluci a holky roč. 2013 a mladší)

Registrace týmů probíhá do sobotního půlnoci (10.6.) pomocí on-line přihlášky  nebo e-mailem na klubovou adresu - info@basketzdarns.cz

Turnaj je určen pro širokou veřejnost se zaměřením především na dětské a mládežnické kategorie. Tyto jsou vypisovány dle věku a ve vyšších věkových kategoriích i dle pohlaví. Horní věková hranice není omezena.

Součástí turnaje jsou i individuální dovednostní soutěže jednotlivců, např. střelba trojek (pro děti šestek), smečování..... Pořadatelé připravují i drobné aktivity a soutěže pro malé děti, které se turnaje s ohledem na věk nemohou účastnit.

Turnaj Streetball Žďár 2023 proběhne za každého počasí – tradičně a ideálně na venkovních hřištích (blacktop, tartan) u klubové basketbalové haly  - Komenského 4.  
V případě špatného počasí se turnaj uskuteční na vnitřních hřištích klubové haly .... a tradiční účastníci si pro případnou hru na vnitřních hřiští samozřejme vozí halovou obuv.

Prezence již přihlášených týmů bude probíhat v neděli od 900 hod a ukončena bude v 1000 hod. Následovat bude rozlosování turnaje a start prvního kola je plánován na 1030 hod. Hraje se podle platný pravidel Streetball-manie ČSF, která jsou k dispozici na webu www.streetball-mania.cz.

Ve smíšených kategoriích MiniBasket (2010 a mladší) a BabyBasket (2012 a mladší) se bude hrát na snížené minižákovské koše. Od žákovských kategorií U14 (2009 a mladší) se pak hraje na koše regulérní výšky. 

Stejně jako každý rok se všichni kdo na turnaj dorazí, mohou těšit na pohodovou atmosféru, hudbu a zábavu i mimo basketbalové kurty. V průběhu turnaje je pro hráče, hráčky fanoušky a rodiče zajištěno občerstvení z grilu. 

PARTNEŘI TURNAJE