STREETBALL ŽĎÁR 2023 - parádní sport s atmosférou

Jedna fotka řekne více než 100 slov a v tomto případě to více než platí. Kdo STREETBALL ŽĎÁR 2023 navštívil, ten si užil pohodovou neděli a parádní atmosféru při turnaji a ve fotogalerii se může ohledédnout a třeba si i připomenout některé momenty z neděle. Ostatní se mohou aspoň podívat na fotogalerii, která parádně dokumentuje co všechno v neděli při žďárském streetu proběhlo. Jirka si dal na fotkách záležet, stejně jako celý organizační tým a vy tak můžete shlédnou více jak 250 fotek plných akce, zábavy, přátelství, streetbalu ....... A protože streetball je především o hráčích, vezte, že těch vyběhlo na 4 kurty u basketbalové haly více než stovka.

I proto se hrálo "celý den", a i tak to díky skvělé podpoře diváků, rodičů a fanoušků rychle uteklo. 

Přestože bylo pro většinu hráčů a hráček prioritou se bavit Streetball spolu s kamarády, hrálo se v neděli u klubové haly i o několik postupových míst na finále 3x3 Chance Tour a finále Českého streetbalového poháru. Pro hráče a nejen pro ně ja tak důležité doplnit i informace o konečném pořadí v jednotlivých kategoriích. 

U10 BabyBasket

 1.  PRINCEZNY
 2.  BC VYSOČINA
 3.  VÁM TO NEŘEKNU

U12 MINIBASKET

 1. TOPENÍ
 2. GANG ČARODĚJNIC
 3. ŠMOULOVÉ

U14 MIX

 1. LACHTANI
 2. KYSELÉ OKURČIČKY
 3. BALVÍNOVCI

JUNIOŘI U18

 1. KNEDLÍČCI
 2. LANGOŠE SE SÝREM

ŽENY 15+

 1. TŘI GRÁCIE
 2. ČTYŘKA
 3. KILLER BARBIES

MUŽI 18+

 1. DŮCHODCI
 2. ROOKIES
 3. KNEDLÍČCI

Týmy: Důchodci, Tři Grácie, Čtyřka, Knedlíčci, Langoše se sýrem, Lachtani a Kyselé okurčičky získali právo účasti na finálovém turnaj české 3x3 Chance Tour v Litomyšli.

Ostatní týmy na prvních třech místech měli reprezentovat žďárský streetball v Praze na finále Českého streetbalového poháru, jako v minulých letech. Bohužel toto Finále letos po 25 letech neproběhne (více info zde). Především pro týmy z kategorií minibasketbalu je to škoda. Je to snad jediná skrvnka na jinak velmi povedené akci.  

I díky aktivnímu přístupu jednotlivých týmů proběhl turnaj úspěšně i po organizační stránce. Za což jim patří palec nahoru a samozřejmě poděkování ze stran organizačního týmu ždárský vlků. Turnaj byl úspěšně zařazen do oficiálního kalendáře 3x3 FIBA a všichni účastníci tak mj. posbírali svoje první body v celosvětovém rankigu. Někteří z kluků, kteří nehráli svůj první 3x3 turnaj, již díky uhraným bodům v soutěžích FIBA nakoukli do první dvoustovky českých hráčů basketbalu 3x3. 

Níže ve fotogalerii najdete jen malou ochutnávku z kompletního fotoreportu na klubovém účtu bkvlcizdar.rajce.idnes.cz