STREETBALL 2020 se Streetball-mania.cz

Již 9. ročník streetbalového turnaj proběhne trochu netradičně v neděli 21.6. ve Žďáře nad Sázavou a navíc letos poprvé jako součást Streetball-manie ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací (ČSF). Pro samotný průběh turnaje to neznamená dramatické změny, přesto spolupráce s ČSF v rámci Streetball-manie přináší jednu velkou změnu pro hráče a hráčky, které se turnaje zúčastní. Pokud v turnaji uspějí, zajistí se ve své kategorii právo startu na finálovém turnaji českého poháru Streetball-manie v Praze. O počtu postupujících v jednotlivých kategoriích se aktuálně jedná.

Streetball Žďár 2020 proběhne za každého počasí – tradičně a ideálně na venkovních hřištích u klubové basketbalové haly - Komenského 4 (v případě špatného počasí bude turnaje přesunut do haly).

Kategorie:

  • MUŽI 18+ (roč. 2001 a starší)
  • ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2005 a starší)
  • JUNIOŘI 15–18 (roč. 2002 a mladší)
  • ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 14 let (kluci a holky roč. 2006 a mladší)
  • MINIBASKET - MIX (kluci a holky roč. 2008 a mladší)
  • BABYBASKET - MIX (kluci a holky roč. 2010 a mladší)

Registrace týmů probíhá do sobotní půlnoci 20.6. na e-mailové adrese info@basketzdarns.cz

Pro registraci týmu je třeba zaslat e-mail s předmětem: Streetball 2020 a doplnit název týmu + jména hráčů týmu + kategorii, do které se tým přihlašuje.

Při registraci týmů do sobotní půlnoci zaplatí při prezenci každý člen týmu startovné 50,- kč (minižákovské a žákovské kategorie)  resp. 100,- kč (ostatní kategorie). Pokud se tým bude registrovat do turnaje až v neděli 21.6. ráno, zaplatí startovné za každého členy týmu ve dvojnásobné výši!!!! Uzávěrka přihlášek resp. prezence přihlášených týmů bude ukončena v 900 hod. Následovat bude rozlosování turnaje a start prvního kola v 930 hod. Hraje se podle platný pravidel Streetball-manie ČSF, která jsou k dispozici na webu www.streetball-mania.cz.

Ve smíšených kategoriích MiniBasket (2008 a mladší) a BabyBasket (2010 a mladší) se bude hrát na snížené minižákovské koše. Od žákovských kategorií U14 (2006 a mladší) se pak hraje na koše regulérní výšky. Součástí sportovní programu turnaje bude i soutěž ve střelbě trojek a smečařská soutěž. Obě tyto soutěže jsou otevřené napříč kategoriemi. Pro děti narozené 2008 a mladší připravují organizátoři speciální dovednostní soutěže.

Stejně jako každý rok se všichni kdo na turnaj dorazí, mohou těšit na pohodovou atmosféru, hudbu a zábavu i mimo basketbalové kurty. V průběhu turnaje je pro hráče, hráčky fanoušky a rodiče zajištěno občerstvení z grilu.