Start 2. ligy: Mužům vyrovnané koncovky utekly

Omlazené družstvo mužů vstoupilo do nového ročníku 2. ligy mužů dvěma těsnými domácími porážkami. Trenéři Šilhart s Bubákem nominovali na první utkání sezony hned sedm juniorů a další na svou šanci ještě čekají. V duelech byla znát dravost a nový svěží vítr, který řádně provětral halu na Bouchalkách

„Souvisí s tím i chyby a výpadky ve hře, ale mám po víkendu z kluků velmi dobrý pocit. Za nasazení jsme si zasloužili alespoň jeden zápas vyhrát, bohužel nám chybí zkušenosti. Ale pokud budeme takhle pracovat, věřím, že se první výhry dočkáme příště v Ostravě,“ hodnotí kouč Petr Šilhart.

VLCI ŽĎÁR – BASKET RENOCAR PODOLÍ 70:74  (30:24, 36:45, 47:64)

Základní sestava Danko, Lacina, Jeřábek, Coufal a Bubák začala proti ostřílenému soupeři skvěle a rychle vedla 15:8. Hosty vrátil do hry třemi slepenými trojkami Klepač. Podolí přešlo do zóny, na kterou byli Vlci nachystaní. „Kluci skvěle plnili, co jsme ve čtvrtek a v pátek drilovali, míč šel do správných prostorů, viděli jsme se, ta pasáž byla hodna vyspělého mužstva,“ chválil Šilhart.

Že vše nebude zalité sluncem ukázala 2. a 3. čtvrtina, kdy se Vlkům přestalo dařit, nenabízeli se, přestali hrát daný systém a uchylovali se k zbrklé hře jeden na jednoho. Těchto 20 minut domácí prohráli 17:40. „Podolí nás za to tvrdě trestalo. Jsem rád, že si to kluci zažili, tady nedostanou od žádného soupeře nic zadarmo,“ podotkl kouč.

Za stavu 47:64 ale domácí nic nevzdali a povedenou stíhací jízdou, která nadzvedla Bouchalky ze sedadel, ztráceli minutu před koncem bod – 70:71. Dvě slibné situace však Žďárští neproměnili a z výhry se radovalo Podolí. „Soupeři gratuluji. Na naše kluky jsem pyšný, hned pět z nich si odbylo mužskou ligovou premiéru a poprali se s tím na výbornou,“ řekl Petr Šilhart.

Body: Bubák 18, Danko 17, Lacina 12, Šindelář 8, Pleva 6, Coufal 4, Topinka 3, Beran 2, Jeřábek, Kužel, Malec, Tomek. Fauly: 24:19. Trestné hody: 14/10 - 23/12. Trojky: 6:8. Diváci: 150.

VLCI ŽĎÁR – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 87:91  (16:22, 45:44, 64:70)

Rychlonohá Kroměříž přijela posílena vysokou výhrou v Třebíči (83:102). Hosté se od začátku snažili prosazovat hrou jeden na jednoho a poté si výborně půjčovali míč. Obrana Vlků nestíhala a v 15. minutě to bylo 24:40. „Museli jsme něco změnit, přešli jsme na jiné rozestavení a začali jsme hrát víc pod koš,“ řekl Šilhart. Tah se povedl, po Lacinově trojce s klaksonem šli Vlci do kabin za stavu 45:44.

Zaskočeným hostům pauza prospěla a rychle si vzali své vedení zpět (49:56). „Troufnu si říct, že jsme byli od té chvíle lepší, bohužel se ale Kroměříž rozstřílela z dálky, kdy najednou dávala i těžké pokusy s klaksonem, které ji dodávaly psychologickou výhodu,“ pokrčil Šilhart rameny. Kroměříž do 25. minuty proměnila jen jednu trojku, ve zbylém čase jich propadlo síťkou dalších sedm, což notně vývoj poznamenalo.

Ve 33. minutě šel Žďár po trojkách Danka s Lacinou do vedení 74:72, ale nikdy nedokázal odskočit do výraznějšího náskoku. Skóre se přelévalo až do samotné koncovky (84:84), z níž vyšel znovu lépe žďárský soupeř. „Na klucích bylo patrné velké zklamání, ale zároveň je nutné vidět i to, že jsme proti dobrým týmům odehráli vyrovnané partie, za které nás diváci odměnili potleskem. Za což bych chtěl lidem poděkovat, jejich podpory si vážíme,“ uzavřel Šilhart.

Body: Bubák 18, Lacina 18, Danko 17, Malec 10, Coufal 8, Jeřábek 8, Kužel 4, Ondráček 2, Šindelář 2, Beran, Pleva, Topinka. Fauly: 23:20. Trestné hody: 19/12 – 28/17. Trojky: 9:8. Diváci: 100.

Na Vlky nyní čekají tři utkání venku. Ve čtvrtek 28. září nastoupí k 1. kolu Českého poháru v Třebíči. O následujícím víkendu odehrají 3. a 4. kolo v Ostravě, kde je prověří loni bronzový Hladnov a Slávia Ostravská Univerzita, jež sice sestoupila, ale ligovou licenci se jí podařilo koupit.

Doma se Žďár představí 14. října s favoritem na postup z Karviné a 15. října s nováčkem z Frýdku-Místku.

Autor: Jiří Bubák
Foto: Jiří Uchytil
kompletní fotogalerii z utkání můžete shlédnout na - https://bkvlcizdar.rajce.idnes.cz/