Starší žáci vezou cennou výhru z Kyjova

O víkendu odstartovala i soutěž starších žáků U15, do které se Vlci na konci loňské sezóny přes dvě obtížná kvalifikační kola nakonec probojovali na úkor frýdeckého Basketpointu. Hned první dvě utkání v soutěži jasně ukázala, že to Vlci v nadcházející ročníku nebudou mít vůbec jednoduché a o každou výhru budou muset tvrdě bojovat.

Velmi cenného vítězství dosáhli Vlci hned v prvním kole na horké půdě v Kyjově, které sice před sezónou opustil jeden z největších talentů v ročníku Gazdačko(přestup do Basket Brno), i tak jsou ale stále velmi silným týmem s kolektivním pojetím hry, zvláště na domácí palubovce. A hned v úvodu svoji kvalitu Vlkům náležitě předvedli. Rychlými brejky bez povšimnutí naší obrany jednoznačně ovládli první čtvrtinu i poločasové skóre a zdálo se, že s tímto herním nasazením budeme v dalším průběhu bez šance. Vlci se ale nevzdali, v obranně konečně přidali v nasazení a důrazu na doskoku a pozvolna začali ukrajovat z náskoku domácích. Svůj výkon pak vygradovali v závěrečné čtvrtině, kdy doslova v laufu hrající Vlci trefili možné i nemožné, čtvrtinu ovládli a dovršili obrat v utkání, ve který v poločase věřil málokdo.

Pod dojmem sobotní výhry a dost možná i uspokojení z předešlého hrací dne vstoupili Vlci do nedělního utkání na hřišti Žabovřesk velmi laxně a tvrdě na to doplatili. Domácí na nesoustředěné Vlky hned po vhozeném rozskoku doslova vlétli a sérií rychlých zakončení, kdy jsme snad ani nestačili doběhnout na obrannou polovinu, utkání hned v úvodu rozhodli. Převaha domácích zejména v rychlosti, nasazení a důrazu nedala Vlkům příliš šancí k přiblížení se ve skóre a když už to zdánlivě mohlo vypadat, že snad ano, bezchybná střelba domácích ze střední a dlouhé vzdálenosti nás vždy posadila na zadek. I když jsme nakonec dokázali odehrát tři vyrovnané čtvrtiny, celé utkání měl brněnský tým pevně ve svých rukou a zaslouženě zvítězil. My tak můžeme pouze zpytovat svědomí a do dalších utkání se ponaučit. I to je pro nás velká škola!

Jiskra Kyjov  -  BK Vlci Žďár   71:79   (30:18,41:32,61:55)
Body: Rosecký 35, Krejčí 13, Vilda, Blažíček po 10, Haller 6, Růžička 3, Tomšík 2, Kašpar, Filipenský, Šrámek 
Fauly: 19:20 
Trestné hody: 24/8-15/10
Trojky: 1:5

SK Žabovřesky  -  BK Vlci Žďár    95:71   (28:7,48:29,75:54)
Body: Rosecký 28, Krejčí 13, Haller 9, Vilda 5, Blažíček, Šrámek, Kašpar po 4, Štikar, Tomšík po 2, Hofmann, Růžička 
Fauly: 24:16 
Trestné hody: 18/8-30/14
Trojky: 7:5

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek