Starší žáci U15 jedno vítězství z venkovních palubovek

K sobotnímu utkání jsme odjeli do Jihlavy. Na palubovce BC Jihlavy jsme začali dobře a od úvodních minut jsme hráli rychlý a pěkný basketbal. Bohužel, naše koncentrace nám opět nevydržela po celý zápas a soupeř před koncem poločasu stáhl náš náskok na rozdíl pouhých čtyř bodů. Třetí čtvrtinu jsme nezačali dobře, soupeř byl všude o krok dříve a kluci začali dělat chyby a i proto jsme třetí čtvrtinu prohráli rozdílem jednoho bodu. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili agresivně, kluci začali proměňovat jasné střelecké situace, zlepšili jsme obranný doskok a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Kluky musíme pochválit za bojovnost  a nasazení. Jen tak dál.

BC Vysočina – BK Vlci Žďár 51:57 (5:15, 25:29, 38:37)
Body: Danko 18, Jeřábek 9, Pleva 8, Kužel 6, Strážnický 6, Beran 4, Coufal 2, Hemza 2, Pošvic 2, Polanský

Do Jindřichova Hradce jsme zavítali v neděli. Hradec na nás vlétl hned od začátku utkání a po šnůře 12 : 0  jsme jen těžko hledali, jak kluky motivovat do dalšího průběhu utkání.
Soupeř hrál velmi agresivně a nedával našim hráčům mnoho prostoru k zakončení. Do druhé poloviny utkání jsme si řekli, že zkusíme se soupeřovým náskokem něco udělat. Kluci zlepšili obranu, začali dostávat více míčů do vnitřního prostoru na našeho pivota, který řešil podkošové situace s chladnou hlavou a i proto jsme druhý poločas prohráli o jediný bod.
Z těchto dvou utkání doufáme, že si kluci vzali ponaučení, když se budou soustředit po celou dobu utkání, tak se dá hrát pěkný a pohledný basketbal s každým.

BK Lions Jindřichův Hradec – BK Vlci Žďár 79:57 (22:13, 44:22, 54:38)
Body: Strážnický 22, Danko 17, Pleva 10, Beran 4, Coufal 2, Kužel 2, Hemza, Polanský, Pošvic

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.