Starší žáci U15

V sobotním zápase jsme na domácí palubovce přivítali družstvo z Jindřichova Hradce. V prvním vzájemném zápase rozhodla o osudu utkání první čtvrtina. Před utkáním jsme kluky upozorňovali, abychom si na vstup do utkání dali  pozor. Bohužel začátek utkání jsme opět nezachytili a soupeř vedl po pár minutách 2:12, po oddechovém čase jsme se uklidnili a hru jsme vyrovnali. Zápas provázelo mnoho nevynucených chyb, hodně ztracených míčů a špatných individuálních rozhodnutí pod tlakem obrany. V obraně jsme se snažili bránit agresivně ve hře jeden na jednoho a soupeře jsme naší dobrou obrannou přinutili ke mnoha ztrátám, které jsme ale nedokázali potrestat jednoduchými body.  V koncovce zápasu jsme vedli o dva body, ale po zbytečném ztracení míče nás soupeř potrestal trojkou. Bohužel konec utkání jsme vůbec nezvládli a prohráli jsme rozdílem jednoho bodu. Po dobrém výkonu musíme kluky pochválit za bojovnost a přístup k utkání.

BK Vlci Žďár – BK Lions Jindřichův Hradec 47:48 (13:16, 25:26, 38:38)
Body: Danko 18, Strážnický 15, Pleva 6, Coufal 2, Jaroš 2, Polanský 2, Stejskal 2, Beneš, Haller, Tomek

V nedělním utkání jsme přivítali družstvo BK Jihlava, které jsme v prvním kole porazili. Utkání jsme nezačali vůbec dobře, soupeř hrál agresivně na útočném doskoku a my jsme měli obrovský problém na obranném doskoku. Po první čtvrtině jsme kluky upozornili, aby si dali pozor na  braní na záda a po doskoku jsme se snažili hrát rychle dopředu, než se soupeř postaví do obrany. To se nám částečně dařilo jenom nás jako již poněkolikáté trápilo proměňování jednoduchých dvojtaktů. Zlepšenou hrou v druhém poločase jsme si vybudovali mírný náskok, který jsme udrželi až dokonce utkání. Pro kluky ročníku 2005 to byli poslední zápasy v kategorii U15, tak jsme rádi , že je zakončili vítězně. Kluky chceme za přístup pochválit a popřát jim mnoho dalších basketbalových úspěchů v kategorii U 17.

BK Vlci Žďár – BC Vysočina 60:49 (17:22, 31:29, 48:40)
Body: Danko 26, Strážnický 9, Kužel 6, Coufal 4, Haller 4, Pleva 4, Stejskal 4, Polanský 3, Beneš, Jaroš, Leskour

Autor: J. Danko