Starší žáci na výhru nedosáhli

Ani v závěrečném kole základní části ligy starších žáků U15 si Vlci do tabulky nepřipsali další výhru a po prohrách na venkovních palubovkách hratelných týmů Litomyšle a Svitav tak v konečném zúčtování obsadili s bilancí 3 výher a 11 porážek 8. místo. Liga se tak přehoupne do své druhé poloviny, ve které nejlepší čtyři týmy z každé skupiny s vidinou boje o titul mistra republiky postupují do nadstavbové části extraligy. Týmy na 5.-8. místě pak pokračují v bojích o co nejlepší umístění a pořadí 17. až 32. v celostátní lize starších žáků.
V utkání v Litomyšli jsme sice chytli začátek a celý první poločas i přes spoustu nepřesností měli mírně navrch, po změně stran jsme se ale nadále nedokázali vyvarovat chyb v rozehrávce a nepřesností v zakončení, což domácím vlilo energii do žil. Ti toho dokázali využít, pozvolna začali ukrajovat z náskoku Vlků a ještě ve třetí části šli do dvoubodového vedení. Vlci měli sice snahu dovést utkání do vyrovnané koncovky a zabojovat o výhru, ale ztrát, zmíněných chyb či špatně zvolených střel při zakončení bylo natolik, že jsme na lepší výsledek v koncovce prostě pomýšlet nemohli.  
O výhru jsme tak chtěli zabojovat v nedělním utkání ve Svitavách, kde na nás, jak s oblibou říkám, čekali dva silné kalibry Honza Břen s Vojtou Křečkem. Oba hráči se díky svým fyzickým dispozicím velmi dobře orientují v podkošovém prostoru, zároveň jim ale není cizí hra na perimetru, kde dokáží být možná ještě nebezpečnější. To Vlci okusili hned v úvodu utkání, kdy nás po trojkové smršti a převaze v podkošovém prostoru svitavští doslova drtili. Zlepšeným pohybem po celém hřišti a aktivnější obranou jsme se naštěstí dokázali z tlaku vymanit a začali hrát vyrovnanou partii. Když už se zdálo, že by jsme se snad i mohli ve druhém poločase bodově přiblížit a utkání zdramatizovat, opět nás srazili nepřesnosti v zakončení(prostě jsme se nemohli trefit) nebo zbytečné ztráty. Z posledních sil jsme se ještě v závěru snažili utkání zdramatizovat, ale domácí si výhru zkušeně pohlídali a zaslouženě zvítězili. BTW…Vojto, přejeme brzké uzdravení!

Po loňské těžké kvalifikaci a vybojovaném postupu do celostátní ligy U15 tak Vlky čekají další souboje s týmy jako Slavia Kroměříž, Fastav Zlín, BC Nový Jičín či BCM Orli Prostějov, ve kterých se věřím i nadále budou rvát o co nejlepší výsledky, bojovat o každou výhru a zejména získávat herní zkušenosti.

Díky kluci a makáme dál!

Adfors Basket Litomyšl  -  BK Vlci Žďár      84:70   (24:29,38:44,60:58)
Body: Rosecký 30, Socha 23, Blažíček 5, Vilda 4, Haller, Krejčí po 3, Šrámek 2, Růžička, Cik, Osmík
Fauly: 12:15
Trestné hody: 20/12-12/8
Trojky: 6:6

Basketbal TJ Svitavy  -  BK Vlci Žďár       79:68   (25:9,40:28,62:45)
Body: Socha 22, Haller 15, Rosecký 13, Růžička 7, Blažíček 6, Krejčí 5, Vilda, Cik, Kreutzer, Osmík
Fauly: 10:20
Trestné hody: 21/7-11/2
Trojky: 6:6                        

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek