Starší minižákyně U13 poprvé na domácí palubovce

Starší minižákyně U13 se poprvé v letošní sezóně představily na domácí palubovce. Svoje utkání netradičně sehrály na hale SPŠ kde se utkaly se soupeřkami z Blanska a Olomouce.

Vlčata x Blansko 36:43
O prvním soupeři mi holky hlásily, že s nimi prohrávaly v loňském roce velkými rozdíly, a tak jsme s tím trošku počítaly, že zápas bude jednostranný. První čtvrtina nás však překvapila a zjistili jsme, že s Blanskem můžeme hrát vyrovnaný zápas. Bohužel však druhá pětka nedokázala hrát týmově a 4 hráčky spoléhaly na jednu, že to uhraje celý sama, ale takto to v basketbale nefunguje. Daly jsme pouhé 3 body a soupeř se tak dostal do vedení. I přesto, že druhý poločas byl o něco lepší, náskok soupeře už se nedokázalo stáhnout. Nakonec však prohru o 7 bodů s Blanskem bereme.

Vlčata x Olomouc 49:48
Celý zápas byl velice vyrovnaný a vedení se přelévalo ze strany na stranu. V poslední minutě jsme vedení dostaly na naší stranu o pouhý jeden bod a to se štěstím udržely. Soupeřky vystřelily v posledních vteřinách dlouhou dvojku a nechybělo moc a odcházely jsme s hlavami dolů. Nakonec se však radujeme z cenného vítězství.

Výsledkově bychom měli být ze sobotních zápasů asi spokojené, ale bohužel předvedená hra holek ke spokojenosti nevede.
Holkám chybí v zápasech dravost po míči, schovávají se před tím, aby náhodou nedostaly přihrávku, a čekají, co předvede hráčka s míčem.
Basketbal je týmová hra a to nám chybí. Opět nám zápasy ukázaly, na čem musíme v tréninku zapracovat.

Nakonec holky splnily všechny 3 podmínky, které jsme si před sobotou stanovily a jako odměna bude dort od trenérky.
Doufám, že to bude i motivace do dalších zápasů makat, makat a makat :)