Starší minižákyně U13 podruhé zaváhaly

Starší minižákyně podruhé zaváhaly

O minulém víkendu odehrály starší minižákyně U13 další dvě mistrovská utkání v Brně na Rosničce.

BK Žabiny Brno – BK Vlčata Žďár 37:30 (13:14)
Body: Hanusová 12, Lacinová 8, Vtípilová 6, Vildová 4

Začátek zápasu se nám vydařil. Po celou dobu jsme vedly, děvčata bojovala jako VLCI a za první čtvrtinu povolily soupeřkám pouhé 2 body (2:10). Ve druhé čtvrtině, kde na hřiště nenastoupila Elena Hanusová, se skóre otočilo a do druhé poloviny zápasu se nastupovalo zase téměř od nuly.

„Pokud je na hřišti Elen, holky se na ní strašně spoléhají“, komentovala průběh hry trenérka P. Blažejovská. Ve druhé půli, kdy Elen nastupovala minimálně, aby si hráčky zvykaly na sestavu, ve které budou hrát na kvalifikaci, se hra výrazně změnila. „Nebojovaly jsme, nahrávaly jsme soupeřkám do ruky, nedávaly jsme jasné nájezdy a to vše rozhodlo. Bez Elen nejsou schopné vytvořit útok a tlak. Bylo to pro dobro věci, aby si zbytek družstva uvědomil, že další část soutěže budou hrát bez ní.

BK Vlčata Žďár – BK Spartka DDM Uherský Brod 68:16 (31:8)
Body: Hanusová 16, Lacinová 16, Vtípilová 12, Horká 8, Ganzwohlová, Kočárková a Vildová po 4, Benešová a Freiwaldová po 2

Celý zápas jsme pojaly jako přípravu na kvalifikaci, takže E. Hanusová opět nastupovala pouze na střídání co nejméně. Jelikož Uherský Brod netrénuje dlouho, tak pro nás nebyl problém vyhrát. Ale soupeřky byly rvavější, bojovnější a měly chuť hrát. My jsme zřejmě spoléhaly na to, že je porazíme. Opět jsme nedávaly jasné dvojtakty a ztrácely jednoduché balóny. Pro představu jsme holkám, vedly jednoduchý technický zápis, aby viděly, že vyhrát utkání neznamená hrát dobře či skvěle. Pouze za druhý poločas to bylo 18 nedaných jasných nájezdů či laciných košů a 14 zbytečně ztracených míčů. „Sice jsme vyhrály, ale hodnotím tento zápas jako utrpení pro trenéry, nebo alespoň pro mě, toho trenéra krutého a věčně nespokojeného“, zazněla slova trenérky P. Blažejovské.

Doufám, že se připravíme na kvalifikaci lépe a že dokážeme, že tam patříme.