STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 NESTAČILY NA OLOMOUC

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 NESTAČILY NA OLOMOUC

OSK Olomouc : BK Vlčata Žďár   70:40 (17:12; 32:18; 57:27)
Body: Filippi 14, Zedníčková 8, Klímová 6, Jarošová 4, Jurašek V. 3, Špačková, Tlustošová, Smažilová, Jurašek A. po 2, Němcová 1, Bernardová, Humpolcová, Kočí, Zbořilová

BK Vlčata Žďár : OSK Olomouc    27:68 ( 9:16; 15:42; 19:54)
Body: Filippi 10, Klímová 5, Jarošová 4, Němcová, Tlustošová, Humpolcová, Jurašek A. po 2, Jurašek V., Zedníčková, Zbořilová, Smažilová, Bernardová, Kočí, Špačková

Starší minižákyně se v sobotu vydaly do Olomouce, kde sehrály dvě utkání s domácím družstvem.

Vstup do zápasu mělo družstvo domácích jasně lepší. Soupeřky se dobře pohybovaly, dobře bránily a přesnými přihrávkami také úspěšně zakončovaly. V momentě, kdy začaly soupeřky hrát obranu po celém hřišti, byla vlčata „ztracená jako v hlubokém lese“. Vyhození z podkoše nám činilo obrovský problém a přechod na útočnou půlku byl pro naše hráčky nepřekonatelným problémem. 
Jakoby se toho vlčata zalekla a vůbec si nedokázala přihrát, nehrála na koš a v obraně nebyla dostatečně důrazná. Příliš rychle odevzdávala míče nepřesnými přihrávkami, které pak končili v rukách soupeřek, které velmi snadno své útoky úspěšně zakončily. Toto nás prakticky provázelo obě utkání. Hra soupeřek byla místy velmi tvrdá a s tím se naše hráčky nedokázaly poprat. Navíc přišlo nepříjemné zranění Mii, která už do druhého zápasu bohužel nemohla nastoupit.
Je nutno ale vyzdvihnout také „světlejší“ momenty žďárských vlčat. Holky se dokázaly poprat pod útočným košem a úspěšně zakončit. Bojovaly o volné míče a chtěly soupeřkám znepříjemnit jejich hru, jak jen to bylo v jejich silách možné. Některé hráčky, které ještě nemají tolik odehraných minut, ukázaly, že jsou platným článkem týmu. Za tento fakt je na místě našim hráčkám poděkovat.

Rada pro příště – nezaleknout se protihráčky a bojovat od začátku až do konce.

A. Jurašek

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.