Starší minižákyně U13 nabírají zkušenosti

Tento víkend odstartovaly svoji sezónu i žďárské minižákyně U13. Na domácí půdě přivítaly dvě zkušená družstva BK Strakonice a BK Žabiny Brno.
VLČATA ŽĎÁR – STRAKONICE 30:78

V prvním utkání nás Strakonice dost zaskočily. Soupeřky sázely jeden koš za druhým a my jsme na to nedokázaly odpovědět. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu a rázem měl soupeř obrovský náskok 8:46. Do druhé poloviny jsme nastoupily s menším strachem a větší bojovností. Holky si začaly více nahrávat, více bránily a soupeřkám jejich vítězství alespoň trochu znepříjemnily.

Body: Filippi 10, Weidemannová 5, Klímová 5, A. Jurašek 4, Zbořilová 2, Marková 2, Kramárová 2, Mokříšová, Tichá, Mrkosová, Kubíčková.

VLČATA ŽĎÁR – ŽABINY BRNO 18:59
Utkání proti brněnskému družstvu začalo podobně jako to první. Žďárská Vlčata sice bojovala a získala spoustu míčů, ze kterých mohla skórovat. Bohužel nejsme v koncovce dostatečně důsledné a přesné. Ve druhé půli se děvčata semkla, bojovala a nedovolila Žabinám tak lehce skórovat. I přestože jsme byly pouze v jedenácti, holky uběhaly celé dvě utkání a zaslouží za to pochvalu.
Body: Klímová 6, A. Jurašek 4, Kramárová 3, Filippi 2, Zbořilová 2, Mokříšová 1, Tichá, Marková, Mrkosová, Kubíčková, Wiedemannová.

Trenérky: A. Jurašek, P. Blažejovská

Autor: T. Vejlupek