STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 DOMA STOPROCENTNÍ

STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 DOMA STOPROCENTNÍ 

BK VLČICE ŽĎÁR : BK VYŠKOV    41: 40 (10:12, 20:21, 24:35)
Body: Filippi 12; Jurašek V. 9; Špačková 8, Jurašek A. 6, Jarošová, Tlustošová, Zedníčková po 2, Horká, Klímová; Burešová, Zbořilová

BK VLČICE ŽĎÁR : BK VYŠKOV   39 : 38 (9:14, 24:18, 32:25)
Body: Jurašek V., Špačková po 8, Filippi po 6; Klímová 5, Zedníčková 4, Jarošová 3, Horká, Tlustošová po 2, Jurašek A. 1, Zbořilová, Burešová

Ke dvěma zápasům na domácí palubovce nastoupila žďárská vlčata proti soupeřkám z Vyškova, kterým chtěly naše hráčky vrátit dvoubodovou porážku z prosince.

Přestože jsme od začátku působily trošku zakřiknutě, touha po vítězství byla obrovská. Na začátku zápasu, jsme byly na hřišti pomalejší než soupeřky a volné míče takřka vždy končily v rukou vyškovských hráček. Ty naštěstí nedokázaly vždy úspěšně zakončit, čímž jsme se soupeřkami držely krok. Po oddechovém čase se vlčata zlepšila, snažila se bránit po celém hřišti a po zisku míče přecházela do rychlých protiútoků. Nedůsledná koncovka nás provází celou sezónu, a proto jsme tak byly po celé utkání o krok pozadu za soupeřkami.

Do poslední čtvrtky jsme nastupovaly se ztrátou devíti bodů, ale odhodláním, otočit skóre na naši stranu. Každá hráčka na hřišti do toho dala maximum, nebála se driblinku, nájezdu na koš a snažila se bránit, jak nejlépe uměla. Svojí bojovností dotáhla naši ztrátu na pouhý jeden bod. V tu chvíli začaly hráčky Vyškova kupit chyby a skórovaly pouze dvakrát. Dvěma rychlými koši v závěru utkání, otočily domácí hráčky vývoj utkání na svoji stranu. Soupeřky sice stihly v posledních vteřinách ještě jednou skórovat, nicméně vlčata si dokázala cennou výhru udržet a mohla se tak radovat z prvního vítězství.

Druhý zápas měl velmi podobný průběh. Na naši ztrátu z úvodu zápasu, jsme však, oproti prvnímu zápasu, začaly reagovat mnohem dříve a výsledkem tak byl náš poločasový sedmi bodový náskok. Pět minut před koncem zápasu se zranila Vaness, která již nemohla ve zbytku zápasu svým spoluhráčkám pomoci. Celý tým se však s touto nešťastnou událostí dokázal vypořádat, semknul se a dotáhl utkání do vítězného konce.

Závěrem bych ráda konstatovala, že i přesto, že jsme měly do zápasu k dispozici pouze 11 hráček do hry, všechna děvčata šla do obou zápasů s obrovským nasazením a vydržela v tempu po celý zápas. Cenné 4 body tak zůstaly na domácí palubovce a žďárským vlčatům náleží veliká pochvala za odvedený a bojovný výkon.

Jurašek A.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.