Starší minižáky čeká za 14 dní Národní Festival

Poslední dvě utkání ve Finále oblastního přeboru ČBF rozhodla o tom, kam pojedou za 14 dní nejstarší minižáci na závěrečný turnaj sezóny. Všichni jsme věřili, že to bude Olomouc a kluci o účast na MČR bojovali až do samotného konce čtvrtého finálové utkání. V průběhu třetího i čtvrtého utkání předváděli kluci velmi dobrou hru,  nadprůměrné odhodlání a soustředění a až posledních 10 minut rozhodlo, že minižáky čeká za 14 dní Národní Festival v České Třebové a Ústí nad Orlicí. Na výkony v Brně ovšem můžou být mladí vlci hrdí, protože předvedli co v nich je i proti velmi těžkému soupeři. 

Karty byly pro sobotní dvojutkání rozdány jasně a oba týmy začali hodně nervózně. 0:0 po 4 minutách není typické skóre, pak se ale postupně začal hrát basketbal a hra dostávala na obrátkách. Bodově bylo celé utkání velmi vyrovnané a žádný tým nevedl více jak o 3 body. Vlčata svoje soustředění předváděla především v obraně, kde se nám týmový dařilo pokrýt nejlepší hráče soupeře (aspoň dle našich možností). Skokani se tak museli ke spoustě košů opravdu proskákat v soubojích o odražené míče a na doskoku nás přehrávali. Když už jsem míč doskočili, nebo získali dokázali jsme Skokani přehrát v protiútoku nebo 1 na 1. Každý tým presentoval svoje silné i slabé stránky a na hřišti  to byla férová bitva, které přišpěli rozhodčí i svým solidním výkonem a citem pro hru. 

O výsledku prvního utkání rozhodli až poslední 3 minuty, ve kterých už kluci nedokázali úspěšně zakončit. Ať už to bylo kvůli nepřesné střele, jako několikrát v průběhu celého utkání kdy si kluci dokázali připravit dobrou střelu, nebo vinou ztrát. Skokani nakonec těsně zvítězili, ale zdaleka nebylo o ničem rozhodnuto. V celkovém skóre po třech utkáních vedli o jediný bod. S velkou pravděpodobností se dalo říct, že vítěz 4. utkání bude i postupující na MČR.

Skokani Brno vs. Vlčata Žďár
47   :   43  (7:8, 21:19, 37:36)

Kluci si uvědomovali dobrý výkon a se stejnou intenzitou se kterou hráli v prvním utkání začali i v tom druhém. Všichni jsme věřili, že dokážeme hrát stejně dobře na obrané polovině a zlepšit naší úspěšnost v útoku. To se klukům dařilo v průběhu celého prvního poločasu, který byl velmi vyrovnaný, ale Vlčata neustále o několik bodů vedla. V druhém poločase se klukům podařil první větší trhák. Od první do šesté minuty kluci Skokany přehrávali aktivitou v obraně, a především díky po rychlým protiútokům v tomto úseku utkání odskočili bodově až do 13ti bodového vedení. Vypadalo to, že do konce čtvrtiny soupeři ještě více odskočíme. Opak byl ale pravdou. Chyby, které během dvou minut kluci udělali byli třeba i hloupé, ale dali se napravit v obraně..... Soupeře se během 2 minut chytil několika koši po našich ztrátách nebo doskocích pod naším košem a utkání bylo během dvou minut opět téměř vyrovnané. Na kluky tak do 4 čtvrtiny čekal náročný úkol. po nadějně rozehrané 3. čtvrtině udržet koncentraci a zastavit silnou pětku Skokanů. Vlčata se rozhodně nevzdala ale především v útoku se ve 4 čtvrtině nedokázala prosadit resp. skórovat. Skokany tak postupně za vítězstvím dotáhl především Vojta Navrátil, který byl těžko zastavitelný v průběhu obou utkání a závěrečné čtvrtině obou utkání zaznamenal sám 16 bodů přes naši i nadále dobrou obranu.         

Skokani Brno vs. Vlčata Žďár
63:48   (12:14, 26:29, 38:41)

Nejen za přístup ale i za předvedenou hru na obou stranách hřiště zaslouží kluci tentokrát pochválit. Přes dvě porážky odcházeli z palubovky s hlavou nahoře. Každý z nich věděl, že tentokrát hráli opravdu naplno, jako tým a že každý předvedl na hřišti co zvládl a mohl.  Na Skokany to nestačilo, ale za 14 dní při Národním Festivale budeme s takovýmto přístupem minimálně černý kůň turnaje, pokud ne vyzyvatel na vítězství.