Starší minižáci U13 vstoupili do sezóny vítězně

Starší minižáci U13 vstoupili do sezóny vítězně

Základní část oblastního přeboru JM starších minižáků U13 o víkendu rozehrála naše vlčata prvním turnajem v oblíbeném Kyjově, kde byla jako vždy po příjezdu hned vřele a přátelsky uvítána (Jani, Jirko, moc děkujeme…). Bohužel stále bez zraněných Martina a Jirky odjížděla vlčata doplněna o kluky z mladší tréninkové skupiny, pro které to byly vůbec první soutěžní utkání.  To nám ale v žádném případě neubíralo touhu porvat se o co nejlepší výsledek.

V prvním utkání čekal na vlčata velmi silný soupeř z Brna, který si v úvodním zápase turnaje poradil s domácí Jiskrou. Po výborném vstupu do utkání, kdy se vlčata prosazovala zejména hrou jeden proti jednomu, jsme soupeři hned v první části bodově odskočili. V druhé měla vlčata velké problémy zejména na doskoku pod oběma koši, kdy se jí přes výškový handicap nedařilo zejména v obraně sbírat odražené míče, čehož tygři dokonale využili ke snížení stavu. Po změně stran se hrál vyrovnaný minibasketbal, ve kterém vlčata aktivní a bojovnou hrou nepouštěla tygry na dostřel, naopak drzými průniky soupeřovou obrannou skóre mírně navyšovala. V závěrečné části jsme posílili hru pod košem o Honzu, který již tygrům nedával tolik prostoru k opakovaným střelám po doskoku a vlčata si tak dokráčela k zasloužené výhře. Tygři budou bezesporu patřit k úzké špičce a bojovat o nejlepší umístění v soutěži a i když nastoupili bez svých největších opor, výhry si velmi ceníme a jsme za ni moc rádi.

Ve druhém utkání vlčata nastoupila proti domácí Jiskře, s kterou jsme se bohužel v rámci kyjovského přípravného turnaje Tubanak 2021 nepotkali a o to více jsme se na vzájemný souboj těšili. Věděli jsme, že pokud si chceme připsat i druhou výhru, musíme se domácím, proti kterým to není nikdy jednoduché, vyrovnat v pohybu po celém hřišti, kterým jsou proslulí. To se vlčatům v průběhu celého střetnutí dařilo a ve velmi vyrovnaném utkání se tak skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Po třech čtvrtinách tak na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 31:31. V poslední části vlčata přidala na důrazu v obraně, donutila domácí k několika ztrátám a rychlými brejky Adama a Matěje do otevřené obrany kyjovských nakonec rozhodla i o své druhé výhře.

Obě utkání zvládla všechna vlčata na jedničku a musíme je moc a moc pochválit. Zvláště pak oba Jakuby z mladší tréninkové skupiny, kteří mezi kluky skvěle zapadli a ve hře se vůbec neztratili! Snad vás to kluci bavilo!

Tygři Brno  -  BK Vlčata Žďár  35:56   (4:16,18:23,28:38)
Body: Rosecký 19, Vilda 10, Blažíček 8, Kašpar 6, Filipenský, Osmík po 4, Haller 3, Pavlík 2, Cik, Kreutzer, Skala. Fauly: 12:20. Trestné hody: 16/1-10/4. Trojky: 0:0.

Jiskra Kyjov  -  BK Vlčata Žďár    42:53   (13:11,20:25,31:31)
Body: Haller, Rosecký po 15, Vilda 8, Blažíček 6, Cik 4, Filipenský 3, Pavlík 2, Kašpar, Osmík, Kreutzer, Skala. Fauly: 13:20. Trestné hody: 23/6-14/5. Trojky: 0:0.                        

Trenéři: Rosecký, Lacina

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.