Starší minižáci U13 překvapení nepřipustili

Starší minižáci U13 překvapení nepřipustili

V dalším kole oblastního přeboru starších minižáků U13 se musela vlčata ve dvojutkání proti Basketu Brno obejít bez svého kapitána Rosiho i největšího bojovníka Honzíka Vildy, navíc v průběhu týdne to vypadalo, že i bez největšího srdcaře Růži. Ten se naštěstí stihnul do víkendového utkání dát zdravotně do pořádku a pár hodin před začátkem utkání byl dopsán na soupisku.

Bylo tedy otázkou, jak se vlčata s absencí zkušených spoluhráčů vypořádají a jak utkání zvládnou. A kdo byl přítomen, musí se mnou souhlasit, že to vlčata zvládla s přehledem a na hřišti neúčast klíčových hráčů nebyla vůbec znát! Naopak větší prostor i minutáž dostali hráči z nižší kategorie U12, kteří se své role nezalekli a dokázali, že jsou nedílnou a velmi důležitou součástí týmu.

V obou utkáních měla vlčata navrch, diktovala tempo hry a zaslouženě zvítězila. Vlčata pracovala v obraně, včasným přistupováním a tlakem na rozehrávku komplikovala mezihru soupeře a získané míče využívala k rychlému přechodu a přečíslení rozhozené brněnské defenzivy. Tam nám sice stále chybí lepší rozhodování se, přesnost přihrávky, přímočarost v zakončení a na skórování tak kolikrát potřebujeme i několik pokusů. To vše ale určitě časem přijde. Důležité je, že neproměněné příležitosti dokážeme nahrazovat nasazením a bojovností pod košem, čímž si opakovaně vytváříme další a další šance k zakončení. Ty jsme již dokázali proměňovat, tím brněnské nepouštěli na dostřel a obě utkání kontrolovali.  

 Vlčata odehrála další velmi povedená utkání, na své konto si připsala již 16 a 17 výhru z 18 odehraných utkání a za chuť (např. Domča v sobotu odehrál 3 vítězná utkání!), nasazení a bojovnost, s jakou opakovaně nastupují k utkáním je moc a moc chválíme!

BK Vlčata Žďár  -  Basket Brno  62:41 (14:15,29:15,46:24) 
Body: Krejčí 19, Socha 11, Haller 10, Růžička 8, Kašpar 6, Blažíček 4, Filipenský, Pešák po 2, Pavlík, Osmík, Cik, Popela, Šrámek, Kreutzer. Fauly: 26:15. Trestné hody: 23/5-33/11. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  Basket Brno   65:38 (13:5,37:15,53:31)
Body: Socha 10, Haller, Krejčí po 8, Růžička, Cik, Filipenský po 6, Blažíček 5, Popela, Kašpar po 4, Pavlík, Osmík, Pešák, Kreutzer po 2, Šrámek. Fauly: 21:11. Trestné hody: 6/0-24/7. Trojky: 1:0.                        

Trenéři: Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.