Starší minižáci U13 o víkendu tři výhry

Dva velmi důležité zápasy sehrálo družstvo starších Vlčat v sobotu v Brně proti silnému soupeři JBC Brno. V prvním utkání jsme velmi dobře začali a od první minuty si rychlým přechodem do útoku vytvářeli náskok, který byl až 17 bodů. Pak jsme však v rychlosti polevili a proti vyššímu soupeři se obtížně prosazovali. Přestali jsme proměňovat šance a náš náskok se v sedmé minutě druhé půle snížil na pouhých 7 bodů. Zvýšeným úsilím v obraně jsme ale hru v poslední čtvrtině vyrovnali a nakonec i zaslouženě vyhráli.
Druhý zápas jsme nezačali vůbec dobře a ve třetí minutě již prohrávali 11:1. Podařilo se nám ještě srovnat na 24:24, ale velmi špatný a bojácný výkon ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli 18:6, rozhodl o utkání.

JBC Brno – BK Žďár n/S 60:68 (24:40)
JBC Brno – BK Žďár n/S 54:46 (28:26)

Body: Pleva 28, Jaroš a Polívka 17, Danko 10, Strážnický 9, Beran 8, Jeřábek 6, Polanský a Policar 5, Dejmek 4, Kužel 3, Coufal 2

V obou nedělních zápasech na domácí palubovce proti SAM Brno jsme agresivní obranou po celém hřišti zcela ovládli hru. Povedlo se nám hodně pěkných akcí, a přestože jsme opět neproměnili řadu šancí, přesvědčivě jsme vyhráli obě utkání.

BK Žďár n/S – SAM Brno 77:24 (34:13)
BK Žďár n/S – SAM Brno 60:33 (32:12)

Body: Pleva 26, Polívka 21, Danko 19, Jaroš 14, Dejmek a Polanský 10, Policar 8, Strážnický 6, Coufal, Haller, Jeřábek, Kužel a Pošvic 4, Beran 3

Tato vítězství upevnila naši pozici na čele tabulky a bez ohledu na výsledky v posledním kole soutěže se družstvo starších Vlčat stalo vítězi Oblastního přeboru a postoupilo na Národní finále U13! Je to výsledek poctivého přístupu všech hráčů k tréninku a chuti stále se zlepšovat. Po roce tak budeme mít opět možnost, porovnat se s nejlepšími týmy z celé České republiky.