Starší minižáci U13 Národní finále v Praze

Jako vítěz OP dostalo družstvo starších Vlčat U13 možnost zúčastnit se Národního finále U13 pořádaného letos ve dnech 5.-7.5.18 v Praze. Na turnaj se sjelo 12 nejlepších družstev z celé republiky.

Prvním soupeřem v základní skupině byl pro nás tým BK Sluneta Ústí nad Labem. Do šesté minuty druhé čtvrtiny byl tento zápas vyrovnaný (18:17), po několika chybách při rozehře jsme ale v poločase prohrávali o 5 bodů. Zvýšeným úsilím jsme pak nejen srovnali, ale do druhé minuty poslední části hry získali i náskok 8 bodů (44:36). V následujících pěti minutách jsme však dali pouze 1 bod (!), vedení neudrželi a těsně před koncem dokonce prohrávali o 2 body. Podařilo se nám vyrovnat (47:47) a zápas šel do prodloužení. Začali jsme lépe a po třech minutách vedli o 4 body (52:48). To bylo bohužel z naší strany bodově vše a tak jsme prohráli s pozdějším bronzovým medailistou o 2 body.

Další utkání jsme sehráli proti budoucímu celkovému vítězi NF celku NH Ostrava. Do začátku druhého poločasu bylo skóre vyrovnané (24:26). Potom si ale soupeř vytvořil desetibodový náskok, který udržoval až o konce utkání.

Po dvou prohrách jsme pokračovali ve skupině o 9.-12. místo. V zápase proti BA Nymburk jsme po první čtvrtině vedli 21:12. Pak však přišel náš neuvěřitelný herní výpadek, druhou čtvrtinu jsme prohráli 9:22 a stejně špatně jsme dohráli celé utkání. V posledním zápase jsme se opět zlepšili a proti Sršňům Písek výrazně vyhráli. Obsadili jsme tak celkové 11. místo.

Nejlepším hráčem družstva byl vyhodnocen Zbyněk Strážnický, Šimon Polívka byl nominován do All‑Star týmu B.

Kromě tří čtvrtin s BA Nymburk jsme na turnaji předváděli proti kvalitním soupeřům velmi dobrou hru. Všem hráčům je třeba poděkovat za vysoké nasazení v turnaji, pro většinu to byly poslední zápasy v kategorii mini, i za tréninkové úsilí během celé sezóny. Rodičům hráčů pak za podporu a povzbuzování během Národního finále.

BK Vlci Žďár n/S – BK Sluneta Ústí nad Labem 52:54 p (47:47, 22:27)

BK Vlci Žďár n/S – NH Ostrava 41:55 (22:24)

BK Vlci Žďár n/S – BA Nymburk 50:75 (30:34)

BK Vlci Žďár n/S –Sršni Písek 73:40 (41:16)

Body: Polívka 46, Danko 37, Policar 24, Polanský 20, Beran a Dejmek 14, Pleva 13, Jaroš 12, Strážnický 10, Jeřábek 9, Kužel 8, Coufal 6, Pošvic 3, Haller, Hemza