Starší minižáci U13 na turnaji v Brně

První utkání v novém roce mají za sebou i starší minižáci U13, kteří zajížděli na turnaj do Brna, kde se utkali s domácím Basket Brno a hostujícím Spartakem. Soupiska vlčat se po dlouhé pauze rozšířila o zraněné opory Honzu a Adama a kluci se tak konečně mohli předvést v plné síle a téměř kompletním složení. V utkání proti domácím nám sice hodně zatrnulo, když jsme museli v slzách a s bolestivou grimasou ze hřiště po výronech kotníků odnášet své dva spoluhráče, zranění naštěstí nebyla natolik vážná, kluci dokázali pokračovat ve hře a společně s celým týmem se radovat z předvedené hry.

V úvodu prvního utkání nastoupila zahajovací pětice domácích v nejsilnějším možném složení a trochu nás tím zaskočila. I tak jsme ale příliš bodově neztratili(14:6) a drtivým tlakem hned v druhé části, kdy jsme domácím nedovolili vstřelit jediný bod, dali jasně najevo, že se nevzdáme. Nevídané skóre z druhé části 0:29, které bylo vinnou spousty neproměněných příležitostí pro domácí ještě milosrdné, tak rozhodlo o dalším průběhu utkání. Na silnou první pětku domácích jsme po změně stran reagovali prostřídáním, což se výrazně projevilo ve výsledku 3.čtvrtiny (11:28). Do konce s chutí hrající vlčata pokračovala v aktivní hře, průběžné skóre nadále navyšovala a mohla se radovat ze zasloužené výhry.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti družstvu z Uherského Brodu, jehož hra se opírá především o tři starší hráče ročníku 2008, kteří nastupují na vyjímku. Skvělý vstup vlčat a vedení 25:2 po první čtvrtině nás mile překvapil a otázkou bylo, jak zvládneme druhou část, do které nastoupili zmiňovaní starší hráči. Oproti vzájemnému listopadovému střetnutí jsme se dokázali uhersko-brodským vyrovnat v pohybu a nasazení a i tuto, podle mého názoru rozhodující část hry, ovládnout. Poločasové vedení 37:8 dodalo vlčatům sebevědomí, ve zbytku utkání byla lepším týmem a utkání si na hřišti užívala až do samotného konce.

Dvě výhry pro vlčata, dva skvělé týmové výkony a hlavně konečně téměř kompletní vlčí smečka. Byl to zážitek a všichni jsme si ho náramně užili! Díky kluci!

Basket Brno  -  BK Vlčata Žďár  28:78 (14:6,14:35,25:63)
Body: Rosecký 23, Růžička 12, Socha 10, Krejčí 9, Polívka 8, Haller, Vilda po 4, Cik, Popela, Pešák, Filipenský po 2, Blažíček, Novotný, Šrámek, Osmík. Fauly: 17:15. Trestné hody: 16/3-20/10. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  TJ Spartak Uherský Brod   65:27 (25:2,37:8,59:18)
Body: Rosecký 26, Blažíček 8, Socha 7, Krejčí 6, Polívka, Pešák, Haller, Vilda po 4, Růžička 2, Osmík, Cik, Popela, Šrámek, Novotný, Filipenský. Fauly: 12:7. Trestné hody: 9/5-8/1. Trojky: 0:0.

Trenéři: Rosecký