„Starší“ minižáci překvapili v Kyjově

V sestavě poskládané na poslední chvíli se vydali v uvozovkách starší minižáci, v této sezóně již poněkolikáté, k turnaji do Kyjova, kde stejně jako v minulém kole narazili na brněnské Skokany a poté na domácí Jiskru. V sestavě doplněné jako vždy o kluky z nižší kategorie U12 nás tentokráte kvůli nemocem či karanténám musela doplnit i o dva roky mladší vlčata z kategorie U11, která svoji roli na hřišti zvládla s naprostým přehledem a bezesporu byla plnohodnotnou součástí celé vlčí smečky. To dokazují nejen výsledkově zvládnutá obě utkání, ale především odvážný a bojovný herní styl těch nejmladších proti vyšším, mohutnějším i rychlejším soupeřům.

I brněnští skokani měli před turnajem značné problémy se složením sestavy, což se ukázalo hned v úvodu utkání. Z obou stran nejistý a nervózní začátek se projevil zbytečnými ztrátami a neproměněnými šancemi a až oddechové časy na obou stranách dodaly klukům na hřišti klidu, vlčatům pak především sebevědomí a odvahu. V tento moment na sebe vzali zodpovědnost zkušenější hráči a díky tomu vlčata v závěru první čtvrtiny bodově odskočila. Vedení vneslo energii do celé smečky, která se ve druhé i třetí čtvrtině díky aktivní obraně a rychlému přechodu dokázala bodově prosazovat a postupně skokany přehrávat. Hra s chutí hrajících vlčat pak vygradovala v poslední části, kdy se již unavení skokani nestíhali vracet do obrany a sérií rychlých protiútoků vlčata definitivně rozhodla o své výhře.

Po rychlé svačince nastoupila vlčata do utkání proti domácí Jiskře, která cítila šanci na úspěch a chtěla jako první v probíhající sezóně obrat vlčata o body. I přes výškovou převahu vzbuzující respekt se vlčata domácích nezalekla a od úvodních minut srdnatě bojovala o každý míč. Odvážný vstup do utkání tak přinesl vlčatům mírný náskok. Věděli jsme ale, že se utkání bude rozhodovat v sudých čtvrtinách, ve kterých je v podobě Matyáše Gazdečky a Míši Pulpána hlavní síla kyjovských. Na to byla vlčata připravena, obě opory dokázala dostatečně přibrzdit a dokonce je v těchto čtvrtinách přehrát. Poločas 29:14 a zdálo se, že si vlčata v Kyjově připíší i druhou výhru. Bohužel po změně stran došlo k nešťastnému zranění Adama, což výrazně ovlivnilo další průběh utkání. Domácí vycítili šanci, přidali na důrazu v obraně i útoku a bodově se na vlčata dotáhli. Utkání se tak za vyrovnaného stavu rozhodovalo až v závěrečné čtvrtině, ve které dokázala vlčata strhnout výhru na svou stranu a z Kyjova nakonec překvapivě odjížděla neporažena.

Co dodat: velká pochvala celému týmu za bojovnost a nasazení a zvláště mladším klukům za odvahu, s jakou se pouštěli do soubojů proti starším protihráčům. To, jakým způsobem kluci zvládli zlomový moment po zranění Adama, kdy se najednou ocitli na hřišti sami bez opor týmu, zaslouží velký respekt a uznání. Kluci, moc děkujeme a snad jste si to s námi dostatečně užili! Díky! A Ádo, chlape, drž se. Zase bude dobře! Myslíme na Tebe!

BK Skokani A  -  BK Vlčata Žďár   27:60 (6:12,12:27,21:39)
Body: Rosecký 11, Blažíček, Polívka po 8, Krejčí, Vilda, Socha, Partyka po 6, Cik 3, Krejča, Ganzwohl, Popela po 2, Pavlík, Kreutzer, Novotný. Fauly: 10:13. Trestné hody: 17/5-14/2. Trojky: 0:0.

TJ Jiskra Kyjov  -  BK Vlčata Žďár   41:45 (5:10,14:29,36:37)
Body: Rosecký 16, Krejčí 8, Polívka 7, Ganzwohl, Socha po 4, Vilda, Blažířek, Cik po 2, Novotný, Kreutzer, Popela, Pavlík, Partyka, Krejča. Fauly: 10:15. Trestné hody: 19/5-11/3. Trojky: 0:0.

Trenér: Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.