Sportovec okresu Žďár 2020

V tomto týdnu proběhlo v klubové hale předání ocenění v rámci ankety Sportovec okresu Žďár. Na ocenění za sezónu 2019-2020, které z důvodů koronavirové krize nemohlo být uskutečněno dříve, čekal oceněný tým kadetů více jak rok. Z rukou předsedy Okresního tělovýchovného sdružení Ing. Stočka a tajemnice OTS paní Pajdové převzal ocenění kapitán družstva. František Beran, přebíral ocenění za tým žáků, jehož byl kapitánem v sezóně 2019-20. Tento tým se umístil na prvním místě v kategorii kolektivů, když v celorepublikové soutěži skončil na vynikajícím 7. místě.

Pro náš klub to v této anketě nebyl jediný úspěch. Hlavní trenér družstva zároveň převzal ocenění i pro Matěje Danka, který se v kategorií jednotlivců umístil na třetím místě v rámci celého okresu. Matěj Danko, bude ve své basketbalové kariéře pokračovat v BK Pardubice, které je sportovním centrem mládeže ČBF. 

Pro tým ročníku 2005 a 2006, který letos vstupuje do nové sezóny už v kategorii Kadetů (U17) je to ocenění za jejich dlouhodobou snahu a vynikající přístup v tréninku. Stejně tak je to ocenění velmi dobré práce trenérského trojice ve složení Jan Danko (hlavní trenér), Radovan Beneš a Radim Topinka (asistenti trenéra). 

Celému týmu (dnes již kadetů) gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy v právě začínající sezóně 2021-22.