Sobota s basketbalem pro kluky z přípravky

První opravdová utkání odehráli v sobotu kluci z přípravky (U10). Už od září, kdy se společně potkáváme k tréninku jsme se všichni těšili na tento víkend. Radost klukům nakonec nezkazil ani fakt, že dva týmy (Tygři Brno a OSK Olomouc) nemohli k turnaji dorazit. Aby jsme si zahráli a zasoutěžili jsme si úplně vystačili s účastí kluků a holek z Kyjova. V průběhu odpoledne na kluky čekalo několik dovednostních soutěží v přihrávkách, driblinku nebo obratnosti a dvě utkání. 

Odpolední program začal obratnostní dráhou, ve které kluci a holky předvedli svoji hbitost, rychlost, mrštnost...... A pak už se hrálo první utkání. Jiskry z Kyjova do uktání vlétly s velkou energií a několik prvních minut utkání vedli. Pak se před domácím publikem rozkoukala vlčata a dravou hrou překlopila vedení na svou stranu. Utkání bylo velmi bojovné, herně vyrovnané, ale přeci jen jsme měli v týmu více úspěšných střelců.  V prvním utkání před rodiči a fanoušky jsme tak zaslouženě vyhráli. 

Mezi první a druhým utkání pak děti z obou týmů soutěžili v driblinkové štafetě dvojic a přihrávkové soutěží pětic. Pro kluky a holky to byla možnost porovnání s ostatními, stejně jako možnost ukázat rodičům co už s míčem zvládnou (a co ještě ne). Následovalo druhé utkání, které bylo ještě dramatičtější než to první. Rodiče fandili, kluci bránili, stříleli, bojovali o každý míč a v klubové hale panovala skvělá atmosféra. O výsledku druhého utkání se rozhodovalo až v poslední čtvrtině. Několik košů z protiútoku nakonec znamenalo i druhé vítězství pro žďárská vlčata.   

Vlčata Žďár vs. TJ Jiskra Kyjov
první utkání - 60:32 (34:18)
druhé utkání - 44:37 (14:14)

Sobotní odpoledne ale nebylo primárně o vítězství nebo prohře v utkání. Bylo to především o zábavě s kamarády. V tomto směru se zadařilo. Kluci si zahráli, fandili si, podporovali se, užili si zábavu a každý z nich mj. vstřelil svůj první koš... někdo i více než jeden. A aby těch košů bylo v budoucnu více, potkáme se zase na trénincích a vyrazíme na další turnaje. 

Závěrem se sluší ještě poděkovat rodičům a fanouškům, ze skvělou atmosféru, kterou pro kluky v průběhu soboty vytvořili.