SKVĚLÝ VÝKON MLADŠÍCH MINIŽÁKYŇ U12 NA SOUPEŘE NESTAČIL

O víkendu přivítala na domácí palubovce mladší vlčata družstva z Jihlavy a KP Brna.

BK Vlčata : Žďár BC Vysočina    35 : 47 (2:14; 12:22; 23:41)
Body:  Plevová 16, Jurašek 6, Siváková 5, Jozífková 4, Vince, Tlustošová po 2, Němcová, Benešová, Zedníčková, Sáblíková, Horká, Špačková, Šoustarová, Filippi

Hráčky Jihlavy vlétly do utkání s obrovským nasazením a tahem na náš koš. Toho, se bohužel, domácí vlčata zalekla. Nechala se jednoduše obehrát a nebyla důrazná v obraně. V útoku se míčů příliš rychle zbavovala a koš spíše obstřelovala. Naše nepřesná střelba na koš byla výsledkem nepovedené první čtvrtiny, kdy stav na ukazateli skóre tak byl 2:14 ve prospěch hostí. Ve druhé čtvrtině se obrana zlepšila, děvčata bojovala a rychlými protiútoky se snadněji dostávala k soupeřovu koši, ovšem jen s minimální úspěšností bodového zisku. Vlčata šla do druhé poloviny zápasu po hlavě, byla důraznější a těsnější obrana přispěla k získaným míčům. Náskok hráček Jihlavy se nám tak dařilo snižovat. Bohužel ztrátu z úvodu zápasu se nám již nepodařilo smazat a na konci utkání nám neproměněné koše scházely.

BK Vlčata Žďár : KP Brno     56 : 59 (17:11; 34:38; 54:45)
Body: Siváková 23, Plevová 7, Sáblíková 6, Vince, Jurašek, Šoustarová, Tlustošová po 4, Jozífková, Němcová po 2, Filippi, Špačková, Horká, Zedníčková, Benešová

Druhé utkání bylo naopak od začátku velmi aktivní na obou stranách. Aktivní pohyb domácích hráček na hřišti, důsledná obrana, rychlý přístup k míči – to bylo receptem rychlých a úspěšných protiútoků. Tímto aktivním pojetím hry jsme si po většinu utkání držely mírný náskok. Přestože hráčky Brna měly výškovou převahu, vlčata se nezalekla a šla do všeho naplno. Dokonce i naše nejmenší hráčka na hřišti se „nebála“ postavit soupeřce o dvě hlavy vyšší J. Po celý průběh utkání byla hra velmi vyrovnaná a rychlá, oba týmy se přetahovaly o vítězství. Štěstí se nakonec přiklonilo na hráčky hostujícího týmu, které až v poslední čtvrtině dotáhly svou bodovou ztrátu a následně dvěma rychlými koši vytvořily rozhodující náskok, který se jim podařilo udržet až do konce zápasu. Žďárská vlčata už bohužel nedokázala reagovat (pozn. v poslední čtvrtině jsme vstřelili pouze jeden koš !!!) a ztratila tak dobře rozehraný zápas. Za zmínku stojí vyzdvihnout úžasný výkon Káji, a to jak v útoku, tak v obraně (celkem 23b). Vlčata, držte se tohoto skvělého nasazení, které jste v zápase předvedla. Byla radost se na Vás dívat.