Skvělé představení nejmladších vlčat U11 v Brně

Po čtyřtýdenní pauze se natěšená žďárská vlčata mohla opět představit na palubovce a poměřit síly se soupeři na turnaji v Brně. Vlčata se postupně střetla s brněnskými celky JBC a SAM, závěrečné utkání odehrála proti soupeři z Vyškova. Ve všech utkáních se vlčata prezentovala výbornou hrou, zejména skvělou obranou. Mrzí nás pouze, že se hrálo jen 4x6 min., kdy se někteří z hráčů při rychlé rotaci nedostali tolik do hry.

JBC Brno – BK Vlčata Žďár      15:32 (4:11,5:17,13:21,15:32)
Body: Tůma 8, Kužela 6, Haller, Rosecký po 5, Bílek 4, Trávníček, Sláma, Krejčí po 2, Dokulil, Růžička, Cik, Víteček, Vrána, Blažíček, Mottl

Vstup do utkání s JBC vyšel vlčatům na výbornou. Těsnou obranou po celém hřišti jsme nutili soupeře k ztrátám a rychlými protiútoky se snažili ihned najíždět do soupeřova koše. Bohužel se nám ze začátku tyto průniky nedařilo bodově zakončovat a tak byl po 3 min. stav 2:3. Od té chvíle vzal Štěpán vše do svých rukou a čtyřmi parádně zakončenými nájezdy po sobě zakončil úvodní čtvrtinu ve prospěch vlčat 11:4. Těsná, celoplošná obrana i ve druhé části dovolila JBC skórovat pouze jedním bodem a tak v poločase utkání vedla vlčata rozdílem 12 bodů. V třetí části hry dostali větší prostor méně vytěžování hráči, kteří si zaslouží velkou pochvalu za snahu a bojovnost. V této části se opět díky neproměňování nájezdů vlčat podařilo soupeři snížit manko ve skóre. V závěrečné čtvrtině neponechala vlčata ale nic náhodě, sbíráním soupeřových míčů a aktivní snahou pronikat ke koši dotáhla utkání k výhře.

SAM Brno - BK Vlčata Žďár 24:16 (12:7,12:11,21:14,24:16)
Body: Vrána 6, Haller, Kužela, Tůma, Bílek, Rosecký po 2, Dokulil, Trávníček, Růžička, Cik, Víteček, Sláma, Blažíček, Mottl, Krejčí

V utkání s brněnským SAM chtěla vlčata vrátit soupeři 15 bodovou porážku z turnaje v Jihlavě. Bylo nám jasné, že pokud chceme uspět, potřebujeme přibrzdit talenty brněnského družstva Šimka s Melicharem, ke kterým se přidal skvěle hrající Pulkrábek. Znovu na jedničku zvládnutý vstup vlčat do utkání a 5 rychlých bodů Lukáše Vrány znamenalo v 2 min. vedení 5:0. Aktivně bránící vlčata si skvěle vypomáhala, veškeré snahy o zakončení hráče Šimka čistě zastavovala a bojovností získávala míče. Bohužel vlčata z těchto míčů díky neproměňování šancí nedokázala nic vytěžit a poté, co se rozehrál velmi šikovný Pulkrábek, který 8 body táhl SAM, prohrála úvodní část 12:7. Vlčata ale pokračovala ve skvělé obraně a v druhé čtvrtině nedovolila soupeři vůbec zakončit. V poločase tak svítil na ukazateli stav 12:11 pro SAM a vlčata byla odhodlaná se do soupeře zakousnout ještě s větší vervou. Úvodním košem Štěpána po poločase šla vlčata dokonce do vedení, bohužel od té chvíle začal na hřišti excelovat brněnský Šimko. I přesto, že se nám jej dařilo výpomocí v obraně zastavovat, nasázel vlčatům 9 bodů v řadě. Velmi se nám ale opět nelíbilo jeho dominantní postavení pod košem, kde podle našeho názoru porušuje pravidlo obranných 3 vteřin a veškeré snahy vlčat o zakončení tak zastavoval bloky a nedovolil nám skórovat. Na toto postavení, kdy bránící hráč musí mít svého útočníka na dosah ruky, jsme si emotivně stěžovali u rozhodčích, ale bez výsledku. V závěrečné části vlčata opět skvěle bránila, bojovala, rvala se o každý míč a byla více než vyrovnaným soupeřem. Může nás jen mrzet spousta neproměněných šancí, ale jsme hrdí, že vlčata nic nevzdávají a snaží se znovu a znovu o zakončení.  Obě družstva zaslouží velkou pochvalu a je jen škoda, že taková utkání trvají pouze 24 min, protože si to všichni užívají.

BK Vlčata Žďár – Maják SVČ Vyškov  29:37 (9:12,18:25,23:29,29:37)
Body: Mottl 6, Haller, Rosecký po 5, Kužela, Tůma po 4, Růžička, Sláma po 2, Dokulil 1, Trávníček, Cik, Víteček, Vrána, Bílek, Krejčí, Blažíček

Závěrečné utkání turnaje odehrála vlčata s neporaženým družstvem z Vyškova. Kolektivně hrající Vyškov vedený trenérem Paludou se prezentuje aktivní obranou s rychlým přechodem do útoku. Na to jsme vlčata při vstupu do utkání upozorňovala a ta se z počátku se snahou Vyškova o rychlý protiútok velmi dobře vypořádávala. Vyrovnané utkání zdobila z obou stran hra, která je týmům vlastní. Tedy celoplošná, aktivní obrana, snaha o zisk míče a rychlý přechod do útoku. V tomto směru se více, zejména v průběhu prvního poločasu, dařilo soupeři a proměňováním šancí v poločase vedl rozdílem 7 bodů. Po poločasové přestávce oba týmy pokračovaly v nastoleném trendu a k vidění tak byl pohledný, bojovný a rychlý minibasketbal. Znovu je škoda spousty nevyužitých příležitostí při zakončení průniků pod koš, ale to je v této kategorii zcela běžné. Důležité je, že se vlčata nebojí, zkouší nové věci a hru si užívají.