Sezóna 23/24 odstartována

Hned na úvod začínající sezóny se na domácí palubovce představili mladší žáci U14, kteří v domácí aréně přivítali týmy BK Vividbooks Pradubice a BA Young Diamands Litomyšl. Po prvním hracím víkendu si tak mladí Vlci připsali první body do tabulky žákovské ligy skupiny D, když hned v prvním utkání bohužel padli s týmem z Pardubic a chuť si spravili až v nedělním utkání výhrou nad Litomyšlí.  

Na startu sezóny čekal na Vlky jeden z nejtěžších možných soupeřů, pardubický Vividbooks. Do utkání jsme vstoupili maximálně soustředěni a ujali se vedení. V zápětí však došlo k nepříjemnému zranění Šimona, které nám vzalo vítr z plachet a než jsme se stačili znovu zkoncetrovat, prohrávali jsme 15ti bodovým rozdílem. Rozhodně jsme se ale nehodlali vzdát a zlepšenou hrou v druhé části se pardubickým v 18 minutě přiblížili na rozdíl 3 bodů. V závěru druhé čtvrtiny jsme sice mírně ztratili, do druhé půle jsme ale znovu nastupovali s odhodláním a touhou otočit výsledek ve svůj prospěch. Druhá půle nám ale herně nevyšla, na obranné polovině jsme si nedokázali poradit s hrou jeden proti jednomu a především jsme nedokázali včas zastavovat rychlé přechody pardubických hráčů a dostávali snadné koše z brejků. Hosté si tak připsali zaslouženou výhru a my musíme věřit, že se nám v odvetě povede lépe.

Chuť po nepovedeném sobotním utkání a první ligovou výhru si tak Vlci připsali až v nedělním utkání s Litomyšlí, ve kterém šli hned od úvodu do vedení, které se jim dařilo postupně navyšovat. Agresivní obrana na hraně pravidel nás sice dostávala do problémů s fauly, na druhou stranu je to přesně ta hra, kterou se chceme prezentovat a která je bezesporu nezbytná v konfrontaci s těmi nejlepšími. Do poločasu jsme si tak vypracovali příjemný náskok a i ve druhé půli chtěli pokračovat v nastoleném tempu. Pod dojmem průběžného stavu jsme ale klasicky značně polevili, přestali být zdravě agresivní a utkání pouze dohrávali. Tohle prostě zatím neumíme a musíme ve svých hlavách zapracovat na tom, že utkání chceme odehrát v maximálním nasazení celých 40 minut, bez ohledu na výsledek.

BK Vlci Žďár -  BK Vividbooks Pardubice       69:91   (14:26,39:48,54:71)
Body: Krejčí 14, Kašpar 12, Krejča, Socha po 9, Růžička 8, Polívka, Pešák po 5, Šrámek 3, Cik, Ganzwohl po 2, Osmík
Fauly: 25:23
Trestné hody: 21/9-21/10
Trojky: 4:3

BK Vlci Žďár -  BA Young Diamonds       88:38   (32:10,52:24,76:30)
Body: Krejčí 20, Polívka 13, Kašpar 12, Růžička 11, Ganzwohl 9, Osmík, Cik po 8, Šrámek 7, Krejča
Fauly: 17:13
Trestné hody: 6/2-22/6
Trojky: 2:0          

Za obě utkání musím kluky pochválit a věřím, že v následujících utkáních náš herní výkon poroste a budeme se nadále zlepšovat.

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek