Šampiony 6. ročníku Jr. NBA League jsou Phoenix ze Žďáru

Už tradičním velkým finále vyvrcholil v prvním prosincovém týdnu letos již šestý ročník Jr. NBA League Česká republika. Do finálového programu, který se uskutečnil ve středu a čtvrtek 6. a 7. prosince se probojovalo osm nejlepších z původního počtu účastníků zastupujících všech třicet účastnických kluby „pravé“ NBA.
V rámci středečního „mikulášského“ programu se odehrály ve dvou halách na Královce všechna čtvrtfinále. Mezi nejlepší čtveřici prošla ZŠ Na Výsluní alias Cleveland Cavaliers výhrou nad New York Knicks 52:30, ZŠ Švermova alias Phoenix Suns výhrou nad Torontem 42:20. 

Prvním semifinalistou se stal ve středu odpoledne Phoenix, tedy ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou. Pomohla jim k tomu dramatická výhra 40:30 nad Clevelandem – ZŠ Na Výsluní. Lehce jasnější bylo druhé semifinále, ve kterém si Oklahoma City Thunder neboli ZŠ Kamenická z Děčína poradila s Memphisem – ZŠ Dr. Miroslava Tyrše 52:16.
Během programu mohli hráči i fanoušci potkat českého reprezentanta Patricka Samouru nebo druhého Čecha v NBA a nyní manažera mužského národního týmu Jiřího Welsche. Zároveň mohli všichni využít speciální fotokoutek.

Tradiční nástup i se státní hymnou ozvláštnil finálový duel mezi Oklahomou City a Phoenixem. Lépe začala utkání ZŠ Švermova ze Žďáru, když si nástupem 10:2 vynutila oddechový čas. Brzy bylo vedení dvouciferné a Oklahoma tak od začátku ztrácela. Rychlý basketbal z obou stran pokračoval a efektivnější Phoenix šel v polovině druhé čtvrtiny do dvacetibodového vedení, které vydrželo až do přestávky. Před zraky Patricka Samoury na tribuně Phoenix navýšil ve třetí čtvrtině náskok ke třiceti bodům. Oklahoma se ještě vzepřela a zlepšeným výkonem snížila rozdíl, ale na zvrat už to nebylo a Phoenix alias Žďár nad Sázavou – ZŠ Švermova mohli slavit výhru 61:42.
Kromě týmových ocenění došlo i na ty individuální. Do nejlepší sestavy tedy All-Star finálového turnaje se dostal z vítězného Phoenixu Zdeněk Ganzwohl. MVP mezi dívkami se stala Nela Weidemanová z Phoenixu.

 Gratulujeme !!! 

Editor: Tomáš Vejlupek