Reprezentační adept Krčmář: Musím na sobě ještě víc pracovat

Poslední měsíce roku 2022 měl hektické. Na stole mu přistála pozvánka na reprezentační kemp do Prostějova, odehrál kvalitní mládežnické turnaje CEYBL (Central Europe Youth Basketball League) s Pardubicemi a absolvoval stáž na basketbalové CZ.Academy v Praze. Pavel Krčmář, pivot žďárských ligových žáků U15, svými parametry v týmu trenéra Tomáše Roseckého jednoznačně vyčnívá. Pod bezednými koši se ale má podle svých slov ještě hodně co učit.

„Že na sobě musím pořád pracovat jsem věděl, ale strašně mi pomohlo vidět, na jaké úrovni oproti ostatním aktuálně jsem. Mám co dohánět. Ještě je na čem makat,“ uvědomuje si Pája, který se letos rozkoukává pod vedením Jana Danka i mezi ligovými kadety.

O třídenním reprezentačním srazu v Prostějově:
Na srazu bylo 20 kluků z Moravy. Šlo o fyzicky velmi náročné tréninky, za tu zkušenost jsem velmi rád. Strašně mi pomohlo vidět, na jaké úrovni oproti ostatním aktuálně jsem. Mám co dohánět. Ještě je na čem makat. Zda přijde další pozvánka, nevím.

O svých rezervách oproti ostatním adeptům na repre dres:
V individuálních činnostech musím zlepšit zejména driblink a střelbu, nemám tolik odstříleno. Jinak jsem o tolik horší nebyl. Na klucích bylo vidět, že měli víc zkušeností.

O dvoudenním předvánočním tréninkovém pobytu od CZ.Academy:
Šlo o sraz asi 10 hráčů ročníku 2008, kteří se mohou jevit zajímavě a pod vedením předních trenérů se učí dalším dovednostem. Měli jsme pět tréninků. Všechno bylo strašně rychlé, snad ještě intenzivnější než v Prostějově. Moc jsem nestíhal, nešla mi střelba, zvykal jsem si na kluky, na jejichž úrovni ještě podle mě nejsem.

O porovnání s klubovými tréninky:
Fyzicky to pro mě u nás v U15 není tak náročné, v kadetech ale třeba jo. Nejde to úplně porovnávat, na těch akcích se všichni snaží předvést, konkurence dělá svoje. Ve Žďáře jsem v U15 nejvyšší, tam měli všichni 190 cm, jen dva kluci byli okolo 180 cm. Dost mě to namotivovalo, abych na sobě ještě víc pracoval.

Autor: Jiří Bubák