Reprezentační a regionální výběry ČBF

Dobrá a poctivá práce naši kluků a holek a stejně tak i trenérů našeho klubu opět přinesla pomyslné ovoce v podobě pozvánky na výběrové kempy ČBF.

Svůj první a hned reprezentační camp s týmem U15 východ absolvoval Pavel Krčmář. V Prostějově, kde se reprezentační sraz konal mohl ukázat svůj potenciál v konkurenci dalších borců ročníků 2008. K tom jak se mu dařilo se krátce vyjádřil na jednom z tréninků po návratu z kempu.

Myslím, že jsem to zvládl, ale musel jsem se opravdu soustředit při každém cvičení či hře. Přeci jen konkurence tam byla hodně velká, ale myslím, že jsem teď na správné cestě. Současně jsem si uvědomil, jak důležité je poctivě trénovat a makat na každém tréninku i tady v klubu. Mám toho hodně co zlepšovat.  
Pavel Krčmář (2009) reprezentační výběr U15

O týden později pak svůj první výběrový kemp ČBF v kategorii U14 – mladší žáci resp. mladší žákyně absolvovala hned pětice členů našeho klubu. Na výběrový kemp ČBF pro tuto kategorii se společně sjeli kluci a holky z kraje Vysočina a z Jihočeského kraje. Ze Žďáru vyrazili na tradiční míst do Borotína u Tábora Zuzana Jarošová, Vanesa Jurašek a Mia Špačková za dívky a Matěj Rosecký a Honza Vilda za kluky.

Regionální výběrové kempy ČBF přinášejí hráčům a hráčkám další příležitost porovnat se vrstevníky mimo soutěžní utkání. V tréninku se mohou lépe poznat a stějně tak trenéři výběru mohou lépe poznat je. Pro některé to může být první krok směrem k mládežnickým reprezentačním výběrů, pro některé pak zkušenost, kterou si přinášejí do klubu pro svůj další rozvoj.

O svých pocitech s kempu se s námi podělili Vanesa Jurašek a Matěj Rosecký

Bylo to hodně intenzivní, jsem z těch tří dnů dost unavená. Ale bylo to super. Pan Martínek (hl. trenér dívčího výběru) je sympaťák, pořád nás hecoval nic nešlo ošidit či vynechat, i kdybychom chtěli ….. a holky? Taky dobrý. Jsem moc ráda, že jsem se mohla kempu zúčastnit.
Vanesa Jurašek (2009) po regionálním výběru ČBF U14
Trénuje se tady podobně jako v klubu. Cvičení atd jsou podobné, ale všichni kluci tady do toho jdou naplno. To je super, s klukama se znám ze zápasů, ale tady jsme se líp poznali, popovídali atd. Snad mě trenéři vyberou i na turnaj Regionálního výběru. To by byla další super zkušenost.
Matěj Rosecký (2009) o své zkušenosti z regionálního výběru ČBF U14

Mladí vlci a vlčice tak byli odměněni za svoji poctivou práci v klubu. Účast v jednotlivých výběrových by pro ně měla být motivací k dalšímu trénování.

Hard work pays off