První výhry žďárských vlčic

Žďárské vlčice sehrály o víkendu svá první domácí utkání, ze kterých získaly cenné body.

Sobotní utkání proti Jičínu nám vyšlo nad očekávání. Do zápasu jsme nastoupily s chutí a touhou po vítězství. Před zápasem jsme si řekly, co chceme hrát a to se hráčkám relativně dařilo. Přechody do rychlých protiútoků, dostatečné uvolnění pro míč při vyhazování, kde bylo vidět určité zlepšení, jen ta koncovka je obrovský problém. Míč nám mnohdy spíše „překáží“ a špatné řešení některých herních situací je ziskem pro soupeře. V obraně se musíme více zaměřit na hráče na hřišti, stále kontrolujeme, kde je míč a za zády nám pak soupeř jednoduše sběhne a skóruje. Děvčata naštěstí svůj náskok udržela a dotáhla utkání do vítězného konce.

BK VLČICE ŽĎÁR – BSK JIČÍN
77:49 (33:12, 43:28, 54:41)
Body: V. Jurašek 21, F. Filippi 19, M. Němcová 14, M. Špačková 13, Z. Jarošová 4, M. Humpolcová 4, E. Klímová 2, A. Zbořilová, P. Tlustošová, K. Kočí

Ambice, které jsme měly před začátkem nedělního utkání s tabulkově slabším soupeřem, se rozplynuly po prvních minutách. Děvčata na hřišti neběhala, neprala se o míče, nechávala soupeře jednoduše najíždět do koše. Jakoby snad stála na hřišti „poprvé“. V druhé čtvrtině jsme daly pouhých 5 bodů, přestože možností skórovat bylo dost. Po dosti důkladné poločasové promluvě k hráčkám jsme do druhé poloviny nastoupily s „jiným“ družstvem. Bylo vidět zlepšení jak v obraně, tak v útoku. Utkání jsme sice vyhrály – ale je potřeba říct, že takhle se zápasy vyhrávat nedají. Hrát spolu jako tým, nahrávat si a pomáhat v obraně, plnit co řekne trenér a hrát naplno – to je důležité.

BK VLČICE ŽĎÁR – BK TRUTNOV
63:34 (21:10, 26:14, 43:28)
Body: V. Jurašek 20, M. Špačková 9, Z. Jarošová 9, M. Němcová 8, P. Tlustošová, F. Filippi 6, E. Klímová 2, A. Zbořilová 2, K. Kočí, A. Jurašek

I přes nedostatky v zápasech si děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost. Díky velkému zlepšení v účasti na trénincích tak dochází i ke zlepšení spolupráce celého týmu.
Trenérky: P. Blažejovská, A. Jurašek

Autor: T. Vejlupek