První utkání vlčat U14

Své vůbec první utkání v kategorii U14 sehrála žďárská vlčata, převážně složena z hráčů ročníku narození 2008. V této kategorii chceme hlavně sbírat cenné herní zkušenosti proti starším soupeřům a jak se lidově říká, tzv. se otřískat.  K přátelskému utkání si vlčata pozvala soupeře z Havlíčkova Brodu a hned na úvod si připsala vítězství. Po vyrovnaném průběhu první části vlčata o své výhře rozhodla nástupem do druhé čtvrtiny, kdy šňůrou 16 bodů v řadě odskočila hostům na poločasových 46:31. Díky vytažené obraně a aktivnímu přístupu se vlčatům dařilo odebírat soupeřovy míče. Toho využívala k rychlému přechodu a dravými průniky do nepřipravené obrany soupeře navyšovala rozdíl.  Přestože se ve hře vlčat vyskytovalo spousty chyb při přihrávce, uvolnění se pro míč, doskoku či obranné činnosti jeden proti jednomu, utkání ovládlo a zaslouženě vyhrálo. Do hry se postupně zapojila všechna vlčata, která za nasazení a bojovnost velmi chválíme. Zároveň si ale velmi dobře uvědomujeme, že musíme v tréninku ještě více přidat. Zejména v aktivitě a dravosti, souhře, nebát se a neustupovat ze soubojů, být hladovější po míči a snažit se prosadit.

BK Vlčata Žďár – Jiskra Havlíčkův Brod     73:54 (16:18,41:36,63:37)
Body: Čech 20, Džurban 17, Tůma 10, Havelka 8, Kužela, Trávníček po 6, Sláma, Krčmář, Bílek po 2, Mottl, Horák, Vrána, Král

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.