První extraligové výhry pro mladší žáky U14 !

Ve středeční dohrávce odloženého utkání přivítali mladší žáci U14 na své palubovce tým SKUP-BCM-Olomouc, který se v dalším průběhu sezony musí obejít bez své největší opory a bodového leadra týmu Metoděje Pazdery (průměr 35b. na utkání). Po počátečním oťukávání   se a seznamování se soupeřem dokázali vlci do poločasu dotáhnout 8 bodovou ztrátu z první čtvrtiny a do druhé půle si vybudovat mírné vedení. Pro vlky v extraligové nadstavbě naprosto nová zkušenost, vedení v poločase, o ou! Vlci vycítili šanci a hned po změně stran zejména svojí bojovností a větší touhou po výhře po třech čtvrtinách bodově odskočili až na rozdíl 19ti bodů. V tento moment jsme si asi mysleli, že máme vyhráno! Ale ehjle! Pod dojmem řekněme příjemného vedení jsme ztratili koncentraci a najednou jsme se nestačili divit. Hosté přidali v nasazení a důrazu a roztočili kolotoč, na který jsme nedokázali zareagovat a do konce se spíše strachovali o výsledek utkání a bránili svůj náskok.  A nakonec ubránili! Je to tam! První extraligová výhra pro tuhle partu baskeťáků, navíc před domácím publikem, na kterou snad vlci budou jednou vzpomínat a dlouho si ji pamatovat!

BK Vlci Žďár  -  SKUP-BCM-Olomouc      70:66   (15:23,40:36,65:46)
Body: Bílek 15, Krčmář 14, Kužela, Čech po 11, Sláma 6, Tůma 4, Cempírek, Trávníček, Vrána, Rosecký po 2, Havelka 1, Mottl, Haller. Fauly: 23:17. Trestné hody: 11/2-26/11. Trojky: 2:0.

Povzbuzeni první výhrou v soutěži zajížděli vlci k sobotnímu utkání do Hradce Králové, kde jsme v základní části dokázali v prodloužení zvítězit. V domácí odvetě jsme ale prohráli vysokým rozdílem 36ti bodů a favoritem utkání tak byli domácí. Prostorná hradecká hala Třebeš s tvrdými obroučkami nám příliš nesvědčí, i tak jsme ale dokázali s domácími po třech čtvrtinách držet krok. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a obě družstva předváděla spíše  utrápený basketbal se spoustou chyb a neproměněných šancí. Do poslední části jsme tak nastupovali s odhodláním nechat na hřišti duši a urvat výhru pro sebe. Do útoku zavelel především Bílas(12 bodů), který svou odvahou trhal domácí obranu a zavelel k rozhodujícímu náskoku. Domácí ve snaze dotáhnout bodové manko spíše kupili chyby, čehož vlci dokázali využívat, průniky do otevřené obrany navyšovali své vedení a utkání dotáhli do vítězného konce.

BK Královští Sokoli  -  BK Vlci Žďár       43:58   (17:17,28:28,36:37)
Body: Bílek 22, Tůma, Rosecký po 9, Sláma, Krčmář po 6, Haller 3, Vrána 2, Čech 1, Havelka, Mottl, Cempírek, Trávníček. Fauly: 15:13. Trestné hody: 13/8-13/5. Trojky: 1:2.

No, co dodat. Pecka! Máme neskutečnou radost a dvě výhry, které nám již nikdo neodpáře! Velká gratulace vlkům, kteří se i přes drtivé ostravské, pardubické či brněnské porážky nesesypali a dokázali svoji vnitřní sílu! Sbíráme zkušenosti, hrajeme proti nejlepším a posouváme se kupředu. Postupné zvykání si na herní tempo nejlepších týmů a zvýšené tréninkové úsilí vlčat podpořené zkušenostmi trenérského dua týmu U17 Honzy Danka a Radovana Beneše přináší své ovoce a věřím, že vlčata neřekla své poslední slovo! Díky kluci!