Proti Basketu Ostrava to žďárské ženy umí

Ženy: 2. liga žen – 2022/23

Basket Ostrava – BK Vlčice Žďár 50:89 (23:40)

Protože Basket Ostrava nemá soupeře ve dvojičce, zajížděly žďárské ženy o víkendu na venkovní palubovku ke svému utkání pouze v neděli. Čas zahájení byl stanoven už na 10:00, takže jsme si musely solidně přivstat.
Tým soupeřek obohatily některé hráčky ze SBŠ Ostrava, který se loni 2. ligy žen také účastnil, nicméně letos v ní chybí. Nebylo tedy radno Ostravu jakkoli podceňovat, a proto jsme do zápasu nastoupily velmi soustředěně, navzdory brzkému vstávání. Naši soustředěnost jsme zužitkovaly hned v prvních minutách. Zpočátku se skóre sice přelévalo z jedné strany na druhou, ale na konci první čtvrtky jsme šly díky poctivé obraně do vedení 23:15.
Po celý zbytek klání jsme vývoj jasně kontrolovaly. Ostravanky ztrácely míče a dělaly chyby, z nichž jsme těžily v útoku. Třetí čtvrtinu jsme vyhrály o jednoznačných 15 bodů. Dařilo se nám skórovat především z rychlých protiútoků, velmi dobře jsme útočně i obranně doskakovaly a lepila nám také střelba ze střední vzdálenosti. Na hřišti jsme se skvěle viděly a předvedly jsme hned několik krásných kombinací po vzájemných přihrávkách.

Kromě vítězství je velice pozitivním faktem, že v utkání skórovala každá z nás. Za předvedený týmový výkon patří pochvala každé naší hráčce jednotlivě! Dokonce i jeden z rozhodčích při závěrečném předávání zápisu trenérce prohlásil, že pokud by takto vypadalo více zápasů 2. ligy žen, hned by to bylo lepší. :-D
Body: Pošvicová Monika 25, Stočková Věra 17, Kazdová Tereza 14, Kuhnová Barbora 11, Jurašek Andrea 10, Kopicová Lucie 6, Kalábová Anna 2, Kubíková Natálie 2, Jonášová Adéla 2