Přípravky U10 Mix - První společný turnaj

Holky a kluci žďárských vlčat sice trénují ve svých přípravkových týmech odděleně, na turnaj do Podolí u Brna ovšem vyrazili společně autobusem a na hřišti pak bojovali jako jeden tým. V prvním ze série turnajů, které všechny holky a kluky ročníku 2013 v tomto roce čekají, vybojovali jedno vítězství a dvakrát odešli poraženi. V první řadě si ale odnesli spoustu nových zkušeností z utkání proti šikovným soupeřům.

První utkání proti Jiskře Kyjov se vlčatům nepodařilo. Holky a kluci se příliš dlouho se rozkoukávali a jejich soustředění a bojovnost nebyli na patřičné úrovni. V kombinaci s velice nepřesným zakončením to znamenalo naši první porážku v turnaji. Soupeři z Kyjova holt hráli s větším nasazením a dokázali proměňovat svoje příležitosti. Zvítězili zaslouženě.

Vlčata Žďár vs. Jiskra Kyjov
16 : 45 (10:31) 
 

V druhém utkání se naše hra o poznání zlepšila. Kluci a holky přidali na bojovnosti a rychlosti a v utkání proti Vyškovu šli hned od úvodu do vedení. Velký rozdíl oproti prvnímu utkání byl v přechodu do protiútoku a v zakončení. Rychlým protiútokem si vlčata vytvořila spoustu dobrých šancí k zakončení a i když proměnili jen některé z nich, stačilo to na vítězství. Z tohoto utkání si tak odnášíme vítězství a poznatek, že i v tréninku musíme driblovat a zakončovat vždy v rychlosti, abychom to zvládli i v utkání.

Vlčata Žďár vs. BK Vyškov
42  :  17 (15:11)

Třetí utkání proti domácímu Podolí začala vlčata velmi dobře v obraně. Pozornost, která nám chyběla v předchozích utkáních znamenala vyrovnaný průběh první čtvrtiny a spoustu dobře zvládnutých situací v obraně. Snad jen při obraně při vhazování z autu mohli být kluci a holky chytřejší. I tak byla první polovina tohoto utkání z naší strany povedená. V dobrém výkonu pokračovala vlčata i v druhém poločase. Domácí tým měl ovšem ve svém středu jednoho velmi šikovného hráče, kterého se nám přes všechnu snahu nepodařilo úplně ubránit a především díky jeho výkonu domácí tým v utkání zvítězil. Nic naplat, po nepovedeném prvním utkání se náš výkon zlepšil a to je podstatné.

Podolí Brno vs. Vlčata Žďár
43 : 20  (27:12)

V průběhu třech utkání si na hřišti všechny holky i kluci vyzkoušeli co zvládají, co ne a jak se dokáží poprat se soupeři, kteří jim nedají nic zadarmo. Zkušeností mohli v průběhu sobotního turnaje v Podolí posbírat kluci a holky spoustu. Je teď na každé(m) z nich, aby se v tréninku snažili zlepšit v tom co jim nešlo a připravili se na další podobný turnaj přípravek, který nás společně čeká v lednu - 21.1.2023.