Přípravka dívek startovala na turnaji Plyšákov

Holky z přípravky U10 strávily poslední květnový víkend 26. až 28. května na olomouckém turnaji PLYŠÁKOV, kde startovalo 15 družstev, z toho jedno ze Slovenska, se kterým jsme se bohužel nepotkaly. Ve skupině jsme postupně narazily na Prostějov, HB Basket Praha, Pardubice, Slaný a obsadily jsme 4. místo. V následujících dvou duelech o umístění jsme porazily OSK Olomouc a v boji o 9. místo jsme prohrály s Lanžhotem. Nakonec jsme tak skončily na 10. místě, ale hlavně jsme během víkendu sehrály šest utkání.
„Doufám, že si všechny holky celý turnaj užily jak na hřišti, tak i mimo něj. Během víkendu nabraly nové herní zkušenosti a zápas od zápasu se zlepšovaly. Holky si za 10. místo vybojovaly plyšáka – maskota do dalších sezon. A jak zaznělo z úst hlavního pořadatele, Vlčata nemůžou mít nic jiného než malého šedého vlka, kterého jsme hned po předání pojmenovaly Dusty,“ uvedla trenérka Monika Pošvicová.

ZÁKLADNÍ SKUPINA
PROSTĚJOV – VLČATA ŽĎÁR 28:36

Pro holky to byl první takto velký turnaj, což bylo znát hned v úvodním zápase proti Prostějovu, který měl být podle prvního dojmu trenérky tím jednodušším soupeřem. Holky byly ale na začátku velmi nervózní a dělaly zbytečné chyby. Tři čtvrtiny byly vyrovnané a na začátku 4. čtvrtiny jsme prohrávaly 24:26. Naštěstí pro nás se holkám z Hané poslední čtvrtina vůbec nevydařila, daly pouze jeden koš a my se tak radovaly z prvního vítězství na turnaji.

VLČATA ŽĎÁR - HB BASKET PRAHA 4:80
Ve druhém zápase nás čekal velmi silný soupeř HB Basket, který nakonec celý turnaj vyhrál. Naše holky si bohužel ani neškrtly. Nedokázaly jsme vyhodit, přihrát si, nechávaly jsme si jednoduše brát míč a celý zápas se hrál především na útočné půlce soupeře. Radovaly jsme se z prvního koše, který padl až na konci 2. čtvrtiny. Pak jsme daly ještě jeden koš ve třetí a to bylo vše.

VLČATA ŽĎÁR – STUDÁNKA PARDUBICE 35:38
V sobotu jsme první utkání sehrály se soupeřem z Pardubic. O tomto zápasu jsme věděly, že bude vyrovnaný a to se i potvrdilo. Celé střetnutí bylo ve prospěch našich Vlčat. Holky se rvaly, bojovaly o každý míč a soupeřky stále dotahovaly. Na konci 4. čtvrtiny jsme si naší nepozorností nechaly dát 4 rychlé koše, tím se soupeřky dostaly do pětibodového vedení a už nám nezbývalo moc času na vyrovnání. Pak jsme bohužel neproměnily dvě šestky a stihly dát už pouze jeden koš a prohrály. Na konci byly u některých hráček vidět slzičky a zklamání, ale i toto k basketu patří. Tento zápas byl velmi povedený, což potvrdily i trenérky z Pardubic.

BC SLANÝ – VLČATA ŽĎÁR 51:18
Zápas se Slaným se hrál na “ligovém” hřišti, které bylo pro naše holky velmi náročné na uběhání. Holky ze Slaného měly hned od začátku navrch a my tak tahaly celý zápas za kratší provaz. Ve skupině jsme skončily na 4. místě, což znamenalo boje o 9. až 12. pozici.

SKUPINA O 9. – 12. MÍSTO
VLČATA ŽĎÁR - OSK OLOMOUC 25:21

Domácí soupeř OSK Olomouc, který skončil také na 4.místě ve své skupině. Tento zápas byl od začátku ve prospěch Olomouce. Naše holky zmatkovaly a opět dělaly zbytečné chyby. Nechávaly jsme si utéct soupeřky a ty nám dávaly jednoduché koše, ale naštěstí pro nás jim tam spadla asi jenom čtvrtina všech vystřelených. Na začátku 4.čtvrtiny jsme prohrávaly 13:21. Poslední čtvrtina se nám podařila, holky dokázaly ubránit soupeřky tak, že nedaly ani jeden koš a my tak zápas otočily a vyhrály.

UTKÁNÍ O 9. MÍSTO
VLČATA ŽĎÁR – TJ SOKOL LANŽHOT 18:32

Lanžhot v play-off porazil Pardubice, věděly jsme proto, že to bude velmi těžký soupeř. První poločas byl velmi podařený a naše holky předvedly dvě krásné čtvrtiny a my v poločase prohrávaly pouze o 2 body. Pak ale přišla 3. perioda, která nám vůbec nevyšla a zápas jsme prohrály.

Nejlepší hráčkou Žďáru byla spoluhráčkami zvolena Zuzka Junová.

Autor: Monika Pošvicová, Jiří Bubák

Editor: Tomáš Vejlupek