Příprava na druhou ligu vrcholí

Příprava na druhou ligu vrcholí

Tři týdny před startem druhé ligy mužů má za sebou výběr Petra Šilharta dva přípravné turnaje. První odehrála kombinovaná sestava mužů A, B a juniorů na mezinárodním turnaji v Hodoníně, kde obsadila 5. místo. „Na konci srpna jsme sehráli čtyři zápasy, ve všech případech jsme sice těsně prohráli, ale výsledky pro nás v této fázi přípravy nebyly důležité. Chtěli jsme dát příležitost všem klukům, kteří se chtějí poprat o dres A-týmu,“ říká asistent trenéra Jiří Bubák.

Druhý turnaj absolvovali muži 14. až 15. září v Podolí, kde podlehli extraligovým juniorům Prostějova o 5 bodů a v zápase o třetí místo domácím hráčům rozdílem 7 bodů. „Šlo o naprosto vyrovnané zápasy. V prvním se hrál velmi rychlý basketbal a bylo potěšující, že jsme v závěru vypadali fyzicky lépe než soupeř. Proti Podolí jsme utkání ztratily ve 3. čtvrtině. Celkově nám naše výkony dodaly klid do další práce, protože jsme na klucích během zápasů viděli velkou chuť i snahu. Zapracováváme do kádru hned šest juniorů a z naší hry mám zatím dobrý pocit. Teď máme tři týdny na to, abychom doladili nedostatky, které nám zápasy ukázali a vylepšili souhru na obou polovinách hřiště,“ uvádí trenér Petr Šilhart.

Pro žďárské juniory Vítězslava Moučku a Jakuba Lacinu šlo o vůbec první konfrontaci s mužským basketbalem. Po dvou letech si žďárský dres znovu oblékl i odchovanec klubu Dominik Krmášek, který si svými výkony řekl o hostování. „Dominik momentálně hraje ligu juniorů v Jihlavě, loni si zapsal i pár startů v první lize mužů. Oslovili jsme ho a myslím, že vzájemná spolupráce bude pro všechny strany prospěšná,“ přeje si Jiří Bubák.

Příští utkání sehrají muži A 28. září v Brně, kde nastoupí v 1. kole Českého poháru proti Černým Polím. Druhou ligu, v níž byli opět přeřazeni do moravské skupiny C, odstartují 5. října v Podolí, o den později nastoupí na půdě nováčka z Kyjova. Domácímu publiku se Vlci poprvé představí až 19. a 20. října proti Karviné respektive VŠB Ostrava.