Příprava je u konce, mužům v sobotu startuje liga

Muži mají za sebou druhý přípravný turnaj. V Třebíči, kam se sjelo šest druholigových družstev, v základní skupině podlehli nakonec vítěznému Sokolu Žižkov 74:85 a bronzovým Českým Budějovicím 68:74. V nedělním utkání o 5. místo pak porazili Poděbrady 77:62. „Spokojení jsme byli zejména s utkáním proti Žižkovu. Další dva duely už tak kvalitní z naší strany nebyly, postihla nás bohužel řada menších či větších zranění. Každopádně je na hráčích vidět, že se každým zápasem posouvají,“ komentuje trenér Petr Šilhart. Premiéru mezi dospělými má za sebou Matěj Danko, jenž se předvedl ve velmi dobrém světle.

Omlazený výběr Vlků zakončil přípravu s bilancí 2 výher a 3 porážek. „Výsledky teď nebyly podstatné. Jsme rádi, že si kluci osahali zátěž mezi dospělými, trochu se sehráli a zvykají si na sebe. Před víkendem hlavně doufáme, že se hráči dají zdravotně dohromady,“ přeje si kouč, který bude jistě postrádat Zbyňka Strážnického, jenž si zlomil vřetenní kost.

O body půjde už o víkendu!

Druholigová sezona je za dveřmi. „Chceme se letos hlavně zachránit a sehrát se. Ale na co opravdu máme, ukážou až ostré zápasy. Od soutěže očekávám podobnou úroveň jako loni, kdy byla půlka ligy výrazně odskočena a zbytek dvanáctičlenného pelotonu se pral o udržení,“ zůstává Šilhart nohama na zemi. Z ligy opět sestoupí tři nejhorší celky. Naopak prvních osm si zahraje play-off. Vlci obhajují 7. příčku.

Už v sobotu 16. září zavítá na Bouchalky Podolí, které loni Žďár dvakrát porazilo. Utkání začíná v 17 hodin. V neděli se naopak bude snažit o reparát za minulou sezonu Kroměříž, jež na Vlky ani v jednom případě recept nenašla. „Jde o odlišné celky, které se prezentují jinými styly basketbalu. Pro nás bude důležité hrát celých 40 minut s maximálním úsilím a koncentrací,“ upozorňuje Šilhart a na závěr dodává: „Tímto bych chtěl na zápasy pozvat i naše fanoušky. Venku bude ještě hezky, ale věřím, že si na Bouchalky cestu najdou a podpoří naše mladé družstvo i ve chvílích, kdy se nám nebude dařit.“

Autor: Jiří Bubák
Foto: Jiří Uchytil